Dana White popiera (powrót) MMA na Igrzyskach Olimpijskich

(mmamania.com)

„Dla MMA było by super, gdyby trafiły do programu Igrzysk Olimpijskich. Dzięki temu zainteresowanie tym sportem znacznie by wzrosło. Ja popieram to w 100%.”

Prezes UFC Dana White jest jak najbardziej za powrotem MMA na IO, największą międzynarodową imprezę sportową. MMA już było obecne na Igrzyskach w starożytnej Grecji, w formie Pankration – kombinacji boksu i zapasów. UFC ostro pracuje nad tym, aby upowszechniać MMA w Stanach, a także poza ich granicami. Zatem, czy obecność MMA na Igrzyskach to tylko kwestia czasu?

9 thoughts on “Dana White popiera (powrót) MMA na Igrzyskach Olimpijskich

  1. Dajcie spokój, temat już był wielokrotnie wałkowany. Na czyste mma na igrzyskach nie ma szans. Przede wszystkim nie ma międzynarodowego związku organizującego zawody mma. Każdy kraj ma swoje organizacje, zasady, terminy i orze swoje poletko.
    Co innego grappling – być może już na najbliższych igrzyskach będzie dyscyplina pokazową.

  2. Dana White niech odpuści sobie robienie zamieszania wokół akcesji MMA na IO.Z Pankrationem wiązała się swoista filozofia Grecka, której zręby przeniesiono do tego, co nazywamy dziś sportem, tracącym coraz bardziej swoje pierwotne znaczenie.
    White’a uważam za najgorszego z możliwych rzeczników takiej inicjatywy.

  3. Takie MMA jakie znamy dzisiaj nie wejdzie do IO… a jeśli tak to byłoby to coś bardzo okrojonego a wtedy chyba nie mogłoby to sie nazywać MMA. Co do submission wrestlingu to szanse są większe. Jak sie nie mylę intensywnie pracuje nad tym organizacja FILA.

  4. O tej dyscyplinie na IO niema co myslec xD mogliby zrobic chociaz mistrzostwa swiata w mma to by sie lepiej zapowiadalo bo io watpie ze zaakceptuja wszyscy gadaja ze to za brutalne a to gowno prawda 🙂

  5. Sorry, ale Pankration to troche inna bajka niz dzisiejsze mma. Nazywanie Pankrationu mma to takie na siłe szukanie korzeni dyscypliny. MMA to młody sport, bez wiekszych tradycji jak np boks, który był juz w programie IO w starozytnosci. Nawet boks zawodowy ma prawie 150 letnia tradycje. Juz w XIX wieku Sulivan został mistrzem swiata zawodowców w boksie. MMA na swojka tradycje ciagle pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *