Dana White oburzony zachowaniem fanów: „Nigdy więcej nie kupujcie PPV”

Dziś nad ranem naszego czasu odbyła się gala UFC 152: Jones vs Belfort. Przed główną walką wieczoru odbył się pojedynek o tytuł mistrza wagi muszej między Demetrioousem Johnsonem i Josephem Benavidezem. Dana White odniósł się krytycznie do zachowania fanów podczas tej walki.

„Powiem ci coś: Jeśli nie chcecie walk w kategorii muszej, proszę, błagam was, nie kupujcie więcej pay-per-view,” powiedział Dana White w rozmowie z MMAjunkie.com.

„Starałem się unikać takich sytuacji. Na początku mówiłem, że chcę takiej walki, później że jednak tego nie zrobię i cały czas walczyłem ze sobą.”

„To jest tak, że nie ma znaczenia, co robimy i jak wiele walk z rzędu zorganizujemy. Dziś wchodząc na Twittera czytam, że pewnym osobom nie podoba się pomysł z walką o mistrza w wadze muszej.”

Widać na pierwszy rzut oka, że ta sytuacja mocno szarpnęła nerwy Dana White’a ponieważ powiedział aby nie kupować podstawowego produktu UFC jakim jest pay-per-view.

„Nigdy więcej nie kupuj następnego ppv. Nie chcę twoich pieniędzy. Jesteś kretynem jeśli nie lubisz walki i nie doceniasz wielkiego talentu, serca i pojedynku w wadze muszej.”

White wielokrotnie odwdzięczał się krytyką za krytykę tych, którzy atakowali jakość walk w UFC, że są za krótkie albo za długie, czy nudne. Na cel bierze także tych, którzy mówią, że gale zostały rozbite na zbyt wiele wydarzeń w dość krótkim czasie. Nie uszło na sucho również dziennikarzom, którzy głoszą spadek jakości. Jednym z nich jest Steve Simmons dziennikarz Toronto Sun, który w swojej kolumnie dość mocno skrytykował działania UFC

Publiczność w Air Canada Centre chciała walk i dostała je, ale podczas starcia między Demetriousem Johnsonem  i Josephem Benavidezem, która była pierwszą walką w UFC o pas mistrza wagi muszej, publika zaczęła gwizdać.

Oczywiście, jeśli chodzi o przebieg walki i jej zakończenie można zrozumieć niezadowolenie kibiców. Obaj zawodnicy przez wszystkie rundy poruszali się bardzo szybko i czasami chaotycznie, ale umiejętności obu był niepodważalne.

White powiedział, że był „przerażony” przez żywą reakcję publiki.

„Zgadnij co: Doświadczeni zawodnicy walczący w UFC nie będą szarżować na siebie bez namysłu. Ci dwaj zawodnicy pracowali całe swoje życie, aby dojść do tego punktu i jest to pięciorundowa walka o tytuł. Jeśli mieliby szansę na szybkie KO lub poddanie, na pewno by ją wykorzystali. Oni są bardzo utalentowani i wiedzą jaka jest stawka. To po prostu szalone.”

„Ostatnio jednak, wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia to, co robimy… zawsze mówię dobre rzeczy o Kanadzie i jak bardzo lubię ten kraj i ludzi. Ale zawsze musi się znaleźć jakiś k***s.”

„Benavidez wywalczył sobie zwycięstwo dziś wieczorem. Spójrzcie na jego twarz. Jest niesamowicie utalentowany i nigdy się nie poddaje. Przewalczył pięć ciężkich rund. Kiedy więc czytam niektóre wpisy na Twitterze i widzę co się dzieje, to dostaję szaleństwa.”

10 thoughts on “Dana White oburzony zachowaniem fanów: „Nigdy więcej nie kupujcie PPV”

  1. Dana ma racje ,ogolnie UFC to widowisko na najwiekszym poziomie.Tak sie robi cos poteznego i wspanialego a nie tak jak w Polsce ksw pokazywanie jakichs popaprancow jak pudzian rozalski i ten grubas nawet nie pamietam jak sie nazywa co ma kota na korpusie bo tego nie mozna nazwac klatka zeby jak najwiecej pospolstwa i bydla ogladalo ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.