Dana White o zastępstwie Belforta

Zupełnie niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że Vitor Belfort z powodu urazu nie wystąpi w wzbudzającym ogromne emocje pojedynku z Andersonem Silvą  – od razu pojawiły się pytania kto będzie następny – otóż odpowiedź jest już znana – będzie to Demian Maia. Oczywiście taka sytuacja nie mogła zostać nieskomentowana przez Dana White’a:

„To bardzo trudna sytuacja gdy taki zawodnik jak Vitor Belfort musi wycofać się z walki o pas, ale znaleźliśmy dobre zastępstwo. Czołowy pretendent Chael Sonnen nie może walczyć z powodu urazów jakie doznał podczas walki z Natem Marquardtem, więc szósty zawodnik wagi średniej – Demian Maia w niej wystąpi. Maia jest mistrzem ADCC, pięciokrotnym mistrzem świata bjj, a w MMA ma rekord 12-1 i dopiero co wygrał z Danem Millerem na UFC 109. Anderson Silva – Demian Maia będzie starciem pomiędzy najlepszym uderzaczem i najlepszym grapplerem MMA.”

Na szczęście w rozpisce nadal widnieją nazwiska Hughes, Penn, Gracie i Edgar, które możecie zobaczyć na update’owanym plakacie UFC 112.

3 thoughts on “Dana White o zastępstwie Belforta

 1. Main Card

  * Middleweight Championship bout:
  Anderson Silva (c) vs. Demian Maia

  * Lightweight Championship bout:
  B.J. Penn (c) vs. Frankie Edgar

  * Welterweight bout:
  Matt Hughes vs. Renzo Gracie

  Karta zapowiada się baaaardzo ciekawie, Maia w zastępstwie za Vitora brzmi świetnie(wole Maie vs Silva, niż np Sonnen vs. Silva w 100%), z chęcią zobaczę wojne pomiędzy najlepszym BJJ i strikerem. Wydawać się może, ze maja ma spore szanse celując dźwigniami w długie łapy Silvy. ;p

  No, ale do tego jeszcze kuuupa czasu więc pewnie line-up karty zmieni się 100 razy, nie ma co się napalać. ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *