Dana White o transmitowaniu UFC w stacji Versus

Kiedy stacja Versus ogłosiła, że w 2010 roku transmitowaliby dwie gale UFC na żywo, zwróciło to uwagę wielu osób ze świata MMA. W końcu każdy myślał, że to Spike miała wyłączność na pokazywanie eventów UFC. Na całe szczęście, fani MMA otrzymali odpowiedzi na pytania dotyczące partnerstwa UFC ze stacją Versus podczas konferencji prasowej zwołanej przed galą WEC 44. Stacja wersus wyemituje dwie gale UFC Fight Night, choć dokładne daty nie sostały jeszcze ustalone.
Prezydent UFC, Dana White, zapewnił wszystkich, że gale robione dla Versus nie będą odbiegały jakością od tych produkowanych dla stacji Spike:

„To będą normalne gale UFC Fight Night. Walki, które zamierzamy po raz pierwszy pokazać na Versus będą naprawdę dobre.”

Jeżeli Zuffa ma zamiar nadawać gale dwóch swoich promocji w jednej sieci, to skłania to wszystkich do zadania jednego pytania: czy będzie mieć miejsce fuzja WEC i UFC? Dana White od razu zaprzeczył, by WEC miałobyć promowane przez UFC podczas gal PPV. White wytłumaczył, że ich celem jest przede wszystkim przygotowanie WEC do przejścia w system pay-per-view.

„Naszym celem jest nadawanie gal WEC w systemie pay-per-view. Problemem polega na tym, że tak wiele dat jest rozdzielonych mięczy nas, WWE czy gale boksu zawodowego, że trudno jest coś znaleźć.

„Proces przygotowywania gal na PPV to coś więcej niż wrzucenie kilku walk do rozpiski. To wszystko wymaga sporej ilości pracy i planowania, jednak ostatecznie, zamierzamy sprawić, by WEC na PPV stało się rzeczywistością.”

„Ludzie ciągle się mnie o to pytają. UFC i WEC to dwie różne organizacje, i tak jak mówiłem wcześniej, naszym celem jest sprawienie by WEC pokazywało swoje gale jako PPV.”

Samo WEC od dłuższego czasu sugerowało swoje przejście z gal na żywo do PPV. Dyrektor Naczeczelny WEC, Reed Harris, posunął się nawet o krok dalej, i zapowiedział, że mają zamiar organizować gale w Kanadzie i w Meksyku w 2010, i być może nawet w Europie już w 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *