Dana White o przedłużeniu kontraktu z Nate’em Diazem. Josh Thomson twierdzi, że Diaz odejdzie z UFC po kolejnej walce

Fot. Jason Silva

Prezydent UFC Dana White stara się przekonać Nate’a Diaza do podpisania nowego kontraktu z organizacją, ale nie jest pewny, czy Diaz chce jeszcze rywalizować w Oktagonie.

Nate Diaz (20-13 MMA) po raz ostatni był widziany w akcji na czerwcowej gali UFC 263, gdzie pomimo świetnej końcówki, ostatecznie przegrał przez jednogłośną decyzję z Leonem Edwardsem. Dla Nate’a była to druga porażka z rzędu i przedostatnia walka w jego obecnym kontrakcie z UFC.

Dana White odniósł się do przyszłości Nate’a Diaza podczas sobotniej konferencji prasowej po UFC Fight Night 196, gdzie potwierdził, że „Stockton Slugger” ma jeszcze tylko jedną walkę w obecnym kontrakcie.

Szef UFC rozmawiał również z Aaronem Bronsteterem z TSN, gdzie wystosował następującą dosyć tajemniczą wiadomość w nadziei na skuszenie Nate’a Diaza na kilka kolejnych walk.

„To zależy od niego,” powiedział Dana White zapytany o to czy przyszłość Nate’a będzie związana z UFC. „Mam na myśli to, że jest to decyzja, którą musi on podjąć. Słuchaj, dla wielu z tych gości… Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Jeśli wierzysz, że jesteś jednym z najlepszych na świecie i jeśli wierzysz, że możesz tu zdobyć tytuł mistrza świata, albo utrzymać się w pierwszej piątce. To właśnie tutaj powinieneś być. W momencie, gdy zaczynasz wątpić, że tak jest, musisz zacząć rozglądać się za innymi opcjami.”

Dana White kontynuował:

„Jeśli chodzi o Nate’a Diaza, nie wiem, w jakim punkcie znajduje się teraz Nate i czy widzi tutaj swoją przyszłość, gdyby podpisał kolejną umowę na cztery lub pięć walk.”

Nate Diaz, były pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC, spędził swoje ostatnie pięć walk rywalizując w mocno obsadzonej dywizji półśredniej UFC. W tym czasie Kalifornijczyk uzyskał bilans 2-3, wygrywając z Conorem McGregorem i Anthonym Pettisem.

Z kolei Były mistrz wagi lekkiej Strikeforce i obecny komentator Bellatora Josh Thomson twierdzi, że Nate Diaz opuści UFC po swojej kolejnej walce.

„Chcę żebyście wszyscy o tym wiedzieli. On odchodzi z UFC” – powiedział Thomson w swoim podcaście „Weighing In” z Johnem McCarthym. „On zawalczy z Jake’m Paulem. Oni będą się bić. Ta walka na pewno się odbędzie.”

Josh Thomson jest jedynym człowiekiem, który kiedykolwiek znokautował Nate’a Diaza. „The Punk” skończył „Stockton Sluggera” kopnięciem na głowę i ciosami w kwietniu 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *