Dana White o potencjalnej walce Jana Błachowicza z Jonem Jonesem: „Nie dojdzie do tego”

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Podczas konferencji prasowej po gali UFC 242, prezydent organizacji Dana White odniósł się do pojedynku Jana Błachowicza z mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem. Sprawy nie wyglądają najlepiej dla polskiego zawodnika.

Przed minioną galą, Dana White powiedział w rozmowie z Danem Hardy, że Jan Błchowicz jest odpowiednim kandydatem do walki z Jonem Jonesem.

„Moim zdaniem Jan Błachowicz. Dobrze wypadł w swojej ostatniej walce i wiemy gdzie jest w rankingach. Tak, to jest ten gość.”

Z kolei podczas konferencji prasowej po gali w Abu Zabi, szef UFC odpowiedział na pytanie na temat tej walki i oznajmił, że planował zestawić tę walkę na gali UFC  244, ale ostatecznie ta walka nie dojdzie do skutku.

„Próbowaliśmy zestawić ten pojedynek na UFC 244 w listopadzie. Nie dojdzie do niego.”

Kiedy White był zapytany o to, czy walka może się odbyć w późniejszym terminie np. w grudniu, White odpowiedział:

„Nie mam pojęcia. Mówienie o niepotwierdzonych walkach jest do dupy. Słyszycie takie rzeczy wiele razy, ale to gówno nic nie znaczy dopóki walka nie będzie zestawiona. Nie można mówić o czymś, co nie jest oficjalnie potwierdzone.”

White nie wyjaśnił, czy walka Błachowicza z Jonesem odbędzie się w innym terminie, czy negocjacje nie powiodły się i nie będzie jej w ogóle. Pewne jest jednak to, że walką wieczoru gali UFC 244 nie będzie wcześniej zapowiadana walka o tytuł wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem, ale pojedynek między Jorge Masvidalem a Nate’em Diazem.

Możemy więc liczyć na to, że w związku z ogłoszeniem walki wieczoru na gali UFC 244, pojedynek Jana Błachowicza z Jonem Jonesem odbędzie się na innej gali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *