Dana White o kwestii odbierania pasów i powrocie Conora McGregora do Oktagonu

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czas panowania Conora McGregora jako mistrza wagi lekkiej UFC powoli dobiega końca, chociaż trudno mówić o panowaniu kiedy nie stoczył ani jednej walki w obronie tytułu. Tak, czy inaczej pas mistrza zostanie mu odebrany.

Od dłuższego czasu Dana White mówił, że w związku z walką między tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem a Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223, mistrzowski pas będący w posiadaniu Conora McGregora zostanie mu odebrany i będzie on stawką walki między Tonym i Khabibem. Początkowo nikt nie chciał dać wiary temu, że UFC pozbawi swojego pupila tytułu mistrza.

Kiedy kilka dni temu gruchnęła informacja o kontuzji Tony’ego Fergusona, a w jego miejsce wszedł mistrz wagi piórkowej Max Holloway, pojawiły się pytania, czy stawką pojedynku nadal będzie pas wagi lekkiej. W tej kwestii nic się nie zmieniło i zwycięzca pojedynku Holloway vs Nurmagomedov zostanie nowym mistrzem kategorii 155 funtów.

Podczas konferencji prasowej przed galą UFC 223, prezydent UFC Dana White odpowiedział na pytanie dotyczące kwestii pasów i ich odbierania. White stwierdził, że Tony Ferguson nie zostanie pozbawiony tymczasowego tytułu i pozostanie topowym pretendentem w dywizji:

„Nie ma żadnego odbierania. Tony Ferguson nie jest pozbawiony tytułu tymczasowego mistrza. Jedyną osobą, która traci pas w sobotę, będzie Conor. Ci dwaj będą walczyć o ten pas. [Ferguson i Nurmagomedov] mieli walczyć o tytuł, ale do walki nie doszło, więc teraz jeden z tych dwóch będzie mistrzem. Tony wciąż jest pretendentem numer jeden.”

Padło również pytanie do White’a o Conora McGregora i jego powrót do Oktagonu no co White odpowiedział:

„Conor wróci w tym roku na 100 procent. On będzie walczył w tym roku. Przekonamy się, jak to wszystko się rozegra i będziemy dalej o tym myśleć.”

Raczej pewne wydaje się to, że McGregor zmierzy się z nowym mistrzem wagi lekkiej, którym zostanie Holloway lub Nurmagomedov. Będzie to dla Irlandczyka powrót do rywalizacji w MMA od 12 listopada 2016 roku i walki z Eddie Alvarezem na gali UFC 205, którego pokonał przez TKO w drugiej rundzie zdobywając pas wagi lekkiej, którego nigdy nie obronił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *