Dana White o gotowości UFC na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Las Vegas Review-Journal

Prezydent UFC Dana White odniósł się do kwestii wciąż rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa, który sparaliżował już chińską gospodarkę i stwarza zagrożenie dla innych państw.

Dana White uważa, że wybuch epidemii koronawirusa, który obecnie ogarnia już niemal cały świat, jest „poważnym problemem” i zapewnia, że organizacja pracowała sumiennie nad określeniem najlepszego sposobu prowadzenia działalności podczas tego kryzysu zdrowotnego.

„Wszyscy walczą z koronawirusem. To zaczęło się jako chiński problem i zmieniło się w problem globalny. Ciekawie będzie zobaczyć, jak to się rozwinie przez resztę tego roku. To nie jest tak naprawdę tylko chiński problem, tylko globalny problem.”

Zapytany o działania, jakie UFC podejmuje w obliczu tego problemu, White powiedział:

„Wszyscy powinniśmy mieć plany. To jest poważny problem. Już nad tym pracujemy. Zastanawiamy się, jak to wpłynie na nasz biznes w tym roku i jak zmierzymy się z tym wirusem. Już nad tym pracujemy. Działamy nad tym od półtora miesiąca.”

Chociaż koronawirus nie miał dotychczas żadnego bezpośredniego wpływu na działalność UFC, to z pewnością wpłynął na życie mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang. Zhang, która mieszka w Pekinie, ma w ten weekend walkę w obronie swojego tytułu przed Joanną Jędrzejczyk na gali UFC 248. Wybuch epidemii koronawirusa w jej kraju zmusił ją do przeniesienia obozu treningowego do Tajlandii, a następnie do Abu Zabi, zanim w końcu trafiła do Las Vegas przed galą.

Największa azjatycka organizacja ONE Championship, jedna z głównych konkurentek UFC, również musiała dostosować się do zagrożenia koronawirusem. Organizacja została zmuszona do zamknięcia drzwi przed publicznością podczas ostatniej gali ONE Championship  109: King of the Jungle w Singapurze. Gala była transmitowana, a to wszystko w obliczu obaw związanych z wybuchem epidemii w tym regionie.

Inne ligi sportowe również przygotowywały się do ewentualnych problemów związanych z koronawirusem. Arnold Sports Festival niedawno odwołało swoją imprezę i podobnie dzieje się w innych krajach z innymi wydarzeniami mającymi kategorie imprez masowych, które są zamykane dla publiczności, odwoływane lub przenoszone na inne terminy. Nie jest wykluczone, że podobny los może czekać nadchodzące gale UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *