Dana White nie wyklucza walki Bisping vs Henderson o pas wagi średniej

mmajunkie.com
mmajunkie.com

Pojedynek między nowym mistrzem  wagi średniej UFC Michaelem Bispingiem, a Danem Hendersonem jest jednym z pomysłów na walkę o tytuł.

Po zwycięstwie Bispinga z Luke Rockholdem na UFC 199, do walki z Anglikiem ustawiła się spora kolejka chętnych, a wśród nich jest Dan Henderson. Dla Hendersona może to być ostatnia walka w karierze i chce on, aby była właśnie o pas. Tego pomysłu nie odrzuca szef UFC Dana White, który sądzi, że jest to możliwa opcja.

— Wiem, że wiele ludzi chciałoby obejrzeć tę walkę, ale jest też wielu innych, którzy chcieliby wskoczyć do tej walki. Niestety większość z nich jest kontuzjowana jak „Jacare” Souza, Weidman, a Rockhold właśnie przegrał. Nie będę więc wykluczał tego zestawienia.

Dana White dodał też, że jest zaskoczony ostatnimi walkami Dana Hendersona i jego postawą, ale decyzja dotycząca zestawienia go z Michaelem Bispingiem jest bardzo trudna.

— Mając 45 lat, Dan Henderson wciąż robi to, co robi. Wiedziałem, że zabawne będzie to, że przed jego walką z Hectorem Lombardem nikt nie będzie mówił o takim pojedynku. Wiedziałem też, że po takim zakończeniu będzie to walka wieczoru. Dwóch facetów, którzy jednym ciosem potrafią zakończyć walkę, to jest niesamowite.

— On mówi, że bez względu na wygraną, przegraną, czy remis w walce z Bispingiem będzie to jego ostatni pojedynek. Jeżeli wygra pas, to szczerze wątpię, że zakończy karierę. Nie wiem, to trudne pytanie. Przez ostatnie lata kwestionowałem to, czy Henderson powinien dalej walczyć, ale trudno nie docenić tego w jaki sposób pokonuje przeciwników.

Gdyby doszło do pojedynku między Bispingiem i Hendersonem, byłoby to ich starcie rewanżowe za walkę na UFC 100, która odbyła się w 2009 roku. Lepszym okazał się wtedy Henderson, który znokautował Bispinga w drugiej rundzie.

5 thoughts on “Dana White nie wyklucza walki Bisping vs Henderson o pas wagi średniej

  1. Mimo ogromnej sympatii do Hendo, to nie zasluzyl na walke o pas. Ewentualnie ze wzgledu na dorobek sportowy mozna byloby dac mu walke o pretendenta do pasa, ale nie cos takiego. Swoja drogą, powoli dociera do mnie, ze wiecznie sredni Bisping ma pas mistzowski heheh 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *