Dana White nie jest pewny, czy w tym rodu dojdzie do pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem

Hans Gutknecht/MediaNews Group/Los Angeles Daily News via Getty Images

Prezydent UFC Dana White mówi, że nie jest zbyt pewny tego, czy dojdzie w tym roku do pojedynku między mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem.

Nurmagomedov i Ferguson mieli stanąć do pojedynku na gali UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia, ale z powodu pandemii COVID-19, walka została odwołana podobnie jak cała gala.

Teraz, 9 maja po przełożeniu gali na inny termin i w nowe miejsce, Ferguson będzie walczył z Justinem Gaethje o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej. Następnie plan zakłada, że zwycięzca ma walczyć z Nurmagomedovem jeszcze w tym roku. Jednak Dana White sądzi, że nawet jeśli „El Cucuy” wygra walkę, są niewielkie szanse na to, że w 2020 roku zobaczymy pojedynek  Nurmagomedov vs. Ferguson.

Oto, co w kwestii tej walki miał do powiedzenia Dana White podczas sesji AMA na Reddit. Na pytanie fana, czy zobaczymy pojedynek Tony’ego z Khabibem w tym roku, White odpowiedział:

„Nie bardzo. Boję się, co będzie dalej, jeśli spróbujemy to powtórzyć.”

Card Card

Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson zostali zestawieni już po raz piąty i niestety bezskutecznie. Kontuzje, choroby, problemy ze zbijaniem wagi, a teraz globalna pandemia, sprawiły, że walka za każdym razem nie dochodziła do skutku. Więc, White jest sceptyczny, co do tego, czy kiedykolwiek uda się doprowadzić do tego pojedynku

Nie powinno dziwić, że White niechętnie mówi o szóstej próbie zestawienia walki między dwoma najlepszymi zawodnikami w dywizji lekkiej. Już po tym jak walka nie wypaliła po raz czwarty, White powiedział, że już nigdy więcej jej nie zestawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *