Dana White nie jest już tak mocno przekonany co do powrotu Khabiba Nurmagomedova. Szef UFC wskazał prawdopodobnych pretendentów do tytułu

thenationalnews.com

Od tygodni prezydent UFC Dana White wyrażał przekonanie, że mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov powróci na swoją 30. walkę zawodową. Jednak na konferencji prasowej po gali UFC 257, White oznajmił, że zmienił zdanie co do tej sprawy.

Po zakończeniu gali UFC 257, White rozmawiał z Nurmagomedovem przez telefon. Niepokonany rosyjski mistrz nie widzi teraz dla siebie wyzwań, co sprawia, że szef organizacji wydaje się mieć wątpliwości, czy Nurmagomedov powróci.

„Rozmawiałem z Khabibem”, powiedział White w rozmowie z MMA Junkie. „Powiedział mi:

„Dana, bądź ze sobą szczery. Wiesz, że jestem o wiele poziomów wyżej od tych gości. Pokonałem tych kolesi.”

Nie wiem. Nie wiem co on sobie (myśli). Ale nie brzmi to zbyt pozytywnie. Więc zobaczymy. To co powiedział, i to, co mówiłem wam wcześniej, że nie będzie wstrzymywał dywizji. To znaczy, on już przeszedł na emeryturę. W zasadzie jest na emeryturze. To ja starałem się go namówić na jeszcze jedną walkę”.

Rozmowa White’a z Nurmagomedovem odbyła się krótko po tym, jak Dustin Poirier i Michael Chandler ugruntowali swoje miejsca na szczycie dywizji lekkiej UFC zwycięstwami przez nokauty w walkach z Conorem McGregorem i Danem Hookerem. Jeśli Nurmagomedov zwolni miejsce, White powiedział, że walka Dustin Poirier vs. Michael Chandler może być następnym pojedynkiem o tytuł wagi 155 funtów.

„Chandler i Poirier właśnie stoczyli walki. Nie będą walczyć ponownie w najbliższym czasie. Będziemy nad tym pracować.”

Nurmagomedov przeszedł na emeryturę po swojej obronie tytułu na UFC 254 przeciwko Justinowi Gaethje. Pomimo komentarzy Nurmagomedova, White nadal wyrażał pewność, że rosyjski zawodnik powróci, aby spróbować ustanowić rekord 30-0.

Nurmagomedov i White spotkali się w Abu Zabi 15 stycznia przy okazji gali UAE Warriors w Abu Zabi. Część rozmowy White’a z mistrzem została uchwycona w odcinku „Dana White: Lookin’ for a Fight”. White później ogłosił, że powrót Nurmagomedova byłby uzależniony od tego, co wydarzy się na UFC 257. Jednak kilka dni później „Orzeł” po raz kolejny oświadczył, że prawdopodobnie skończył z walkami.

White i Nurmagomedov mają się spotkać w cztery oczy po raz kolejny pod koniec stycznia. Według White’a, do spotkania dojdzie przy okazji kolacji w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.