Dana White nie dziwi się, że Colby Covington jest zdecydowanym faworytem przed walką z Jorge Masvidalem: „Ten dzieciak prezentuje się bardzo dobrze”

Jim Young, AP

Prezydent UFC Dana White wie dlaczego bukmacherzy faworyzują Colby’ego Covingtona w zestawionym pojedynku z Jorge Masvidalem.

Covington (16-3 MMA, 11-3 UFC) spotka się z Masvidalem (35-15 MMA, 12-8 UFC) na marcowej gali UFC 272, która będzie jednym z największych pojedynków w historii organizacji.

Obaj zawodnicy przegrali dwukrotnie z mistrzem wagi półśredniej UFC Kamaru Usmanem, ale Covington sprawił Usmanowi więcej problemów niż jakikolwiek inny zawodnik. Mimo, że Covington dwukrotnie poległ w staraniach o zdobycie tytułu mistrza, White pochwalił go za ostatnie występy i nie jest zaskoczony, że jest faworytem w zakładach bukmacherskich w stosunku do Masvidala.

„Nie dziwi mnie to, ponieważ ten dzieciak zaprezentował się bardzo dobrze” – powiedział White w rozmowie z Yahoo Sports. „Gdyby Kamaru Usman nie istniał, Colby Covington prawdopodobnie byłby mistrzem.”

Według Tipico Sportsbook, Covington jest faworytem -330, co oznacza, że postawienie 330 dolarów na „Chaos” dałoby 100 dolarów zysku. Masvidal natomiast jest +260 underdogiem, co oznacza, że postawienie 100 dolarów na „Gamebred’a” dałoby 260 dolarów zwrotu.

Covington nie przebierał w słowach w stosunku do swojego byłego przyjaciela, który stał się jego wrogiem, a dzięki intensywności ich konfliktu, walka będzie głównym pojedynkiem gali pay-per-view, mimo że nie jest walką o tytuł.

Chociaż White miał w przeszłości problemy z Covingtonem, nie może zaprzeczyć, że były tymczasowy mistrz stawia na swoim.

„Ludzie nie lubią Colby’ego, ale powiem ci coś, Colby podejmuje walki. Staje do walki, a ci dwaj nienawidzą się tak bardzo, że to niemożliwe – to będzie świetna walka.

Zanim jeszcze zestawiono drugą walkę Usman-Covington, wszystko o czym mówiłem to to, że pierwsza była jedną z najlepszych walk jakie kiedykolwiek widziałem. Jeśli masz gościa, który wychodzi i mówi dużo bzdur, a potem wchodzi i robi smród, nie ma nic gorszego niż to. Nie ma nic gorszego niż gaduła, która nie daje z siebie wszystkiego. To nie jest Colby Covington.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.