Dana White nie chce by Antonio Rodrigo Nogueira jeszcze kiedykolwiek walczył

Antonio Rodrigo Nogueira po ostatniej przegranej walce z Royem Nelsonem zapowiedział, że chciałby stoczyć jeszcze jedną walkę przed odejściem na emeryturę. Tę decyzję skomentował Dana White.

Antonio Rodrigo „Minotauro” Nogueira dla wielu fanów MMA będzie na zawsze legendą tego sportu, bo któż nie oglądał jego walk jeszcze za czasów PRIDE. Wówczas był jednym z najlepszych jednak wiek robi swoje, a i ciosów też sporo się przyjęło. Obecnie Brazylijczykowi nie układa się w MMA najlepiej ponieważ od 2010 roku na sześć walk wygrał tylko dwie. Jak widać Nogueira nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zdecydował, że chce stoczyć ostatnią walkę z Frankiem Mirem. Przeciwnego zdania jest natomiast Dana White, który twierdzi, że Nogueira powinien już zakończyć karierę. Szef UFC wypowiedział się w tej sprawie podczas konferencji prasowej po gali TUF: Nations Finale.

„Zaraz po tym jak został znokautowany media zasypały mnie pytaniami, ”Co chcesz teraz zrobić?” Z szacunku do Nogueiry nie chciałem nic mówić dopóki on nie wypowie się publicznie. Wtedy on powiedział, że chce walczyć z Frankiem Mirem. Nie chcę oglądać kolejnych walk Nogueiry. On powinien odejść na emeryturę.

On jest weteranem walk. Ten facet toczył jedne z największych bitew w PRIDE i jest jednym z najbardziej cenionych fighterów przez innych zawodników nie mówiąc o fanach. Bardzo go lubię więc dałem mu szansę by pierwszy coś powiedział. Teraz ja muszę coś powiedzieć do Big Noga – uwielbiam cię ale nie chcę byś walczył jeszcze raz.”

Ciężko się nie zgodzić z szefem UFC ale być może Dana White da Antonio pożegnalną walkę po której Nogueira definitywnie zakończy swoją karierę. To nie oznacza, że miałby zniknąć na zawsze, prowadzi przecież kilka filii swojej szkoły i może uczyć swoich następców.

6 thoughts on “Dana White nie chce by Antonio Rodrigo Nogueira jeszcze kiedykolwiek walczył

  1. Mimo wszystko chciałbym zobaczyć jego ostatnią walkę z Mirem. Ostatnio miał Franka na widelcu i popełnił błąd. Może tym razem byłoby lepiej. Mir też już wysokiego poziomu nie prezentuje, więc ich pożegnalna walka powinna się sprzedać.

  2. Zgadzam się z Daną, najwyższy czas aby Minotauro zakończył już swoją zawodową karierę.

    Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie aby stoczył jeszcze swoją ostatnią pożegnalną walkę. Inna sprawa, czy do tego faktycznie najlepiej nadaje się Frank Mir ? Co jeśli znów odeśle Nogueirę do szpitala ? Nie takiego zakończenia chciałbym dla jednego z najlepszych zawodników UFC.

  3. Myślę że Mir się nadaje w rewanżu go prawie złożył,lecz chciał go poddać i dlatego przegrał.Zdaję się Nog miał walczyć do 40.Ale fizjologicznie jest na to za stary.1 walka i retirement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.