Dana White: „MMA jest najbardziej rentownym sportem na ziemi”

 

„Prawda jest taka, że możesz zarobić miliony w tym sporcie. O jak wielu sportach uprawianych przez Australijczyków możesz tak powiedzieć?? MMA jest najbardziej rentownym sportem na ziemi. Podam ci przykład – Lyoto Machida jest mistrzem UFC, wygrał 16 walk, żadnej nie przegrywając. W boksie jeśli masz rekord 16-0 to wciąż jesteś na początku swojej kariery i walczysz o nic. Machida z tym rekordem jest mistrzem i zarabia ogromne pieniądze. Zobaczysz wielu Australijczyków na tej gali, ale nie zrobimy jakiegoś freak show. Nie wystawiłbym do walki boksera, bo byłby bezbronny.”

– powiedział Dana White w rozmowie z Brisbane Times, a propos tematu gali UFC 110 która ma się odbyć 11 lutego w Acer Aredna w Sydney (zdjęcie tego miejsca możecie zobaczyć na górze).

Swoją drogą to ciekawe, biorąc pod uwagę sytuację w WEC, gdzie najlepsi zawodnicy zarabiają do kilkadziesięciu tysięcy za walkę (Mike Brown wliczając bonus za Fight of the Night i zwycięstwo zarobił ~35k dolarów w swojej drugiej walce z Faberem)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *