Dana White: Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson – ta walka się odbędzie

1994_Lucas

Mocne oświadczenie prezydenta UFC.

Sytuacja zagrożenia epidemią wpływa m.in. na świat sportu doprowadzając do anulowania lub przesunięcia kolejnych imprez. Również organizacja musiała zrezygnować z rozegrania swoich eventów jednak wśród najbliższych walk jest też absolutnie wyjątkowa – starcie Khabia Nurmagomedova (28-0, 12-0 w UFC) z Tonym Fergusonem (25-3, 15-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) zaplanowane na galę UFC 249. Bardzo prawdopodobne, że event ten nie odbędzie się w Nowym Jorku jednak sam Dana White zapewnia, że walka się odbędzie choćby w absurdalnych warunkach.

„Odraczamy następne trzy eventy, ale Tony Ferguson vs. Khabib, 18 kwietnia jest nadal aktualna i ta walka się odbędzie się. Będziemy postępować zgodnie z wytycznymi aby nie mieć więcej niż 10 osób w pomieszczeniu i mamy nadzieję, że wszystko wyjaśni się do kwietnia.

Ta walka się odbędzie. Bez tłumu. Cokolwiek trzeba będzie zrobić.

Prawdopodobnie nawet nie będzie to w USA, ale ta walka się odbędzie.”

White dodał też, że organizacja była gotowa na przeniesienie gali UFC Fight night 171 z Londynu do Shawnee w stanie Oklahoma jednak na przeszkodzie stanęły wytyczne Donalda Trumpa odnośnie zgromadzeń wprowadzonych na najbliższe 15 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *