Dana White: Jestem pewny, że Conor McGregor będzie bronił mistrzostwa UFC przed końcem roku

mmainsight.com

Prezydent UFC zapewnia, że mistrz wagi lekkiej zawalczy w tym roku.

Po pokonaniu Eddiego Alvareza (28-5 1 NC, 3-2 1 NC w UFC, #3 w rankingu UFC) na UFC 205 w listopadzie zeszłego roku Conor McGregor (21-3, 9-1 w UFC) zechciał zrobić sobie trochę wolnego czasu od walk. Teraz już wiemy, że Irlandczyk kolejny pojedynek stoczy na zasadach bokserskich 26 sierpnia a jego rywalem będzie Floyd Mayweather Jr (49-0). To w oczywisty sposób zaczęło stawiać pod znakiem zapytania powrót Notoriousa do oktagonu UFC, prezydent UFC jednak zapewnia, że McGregor zawalczy w obronie mistrzowskiego pasa w tym roku.

Jestem pewny, że Conor McGregor wróci do UFC. W rozmowie, którą z nim prowadziłem, on powiedział, że jest podekscytowany kolejną walką i obroną pasa przed końcem roku. Na nic nie ma gwarancji. Nie możesz nikomu zagwarantować komukolwiek, że ktoś jeszcze zawalczy.

Gdybym miał wam powiedzieć czy uważam, że Conor wróci w tym roku? Z pewnością wróci.

Rywalem dla Conora miał być zwycięzca walki: Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson, do której miało dojść podczas gali UFC 209, wtedy na przeszkodzie stanęły problemy Rosjanina ze zrobieniem wagi. Jedyną realną alternatywa dla któregoś z dwóch wyżej wymienionych lekkich mógłby być Edson Barboza będący obecnie na fali trzech kolejnych zwycięstw po pokonaniu Anthony’ego Pettisa, Gilberta Melendeza oraz Beneila Dariusha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *