Dana White jest wdzięczny Alistairowi Overeemowi za to, że nie zrezygnował z walki

Alistair Overeem podczas minionego weekendu zmagał się nie tylko z Markiem Huntem na gali UFC 209, ale również silnym zatruciem pokarmowym.

Szef UFC Dana White powiedział na konferencji prasowej po gali, że bardzo dziękuje Overeemowi za jego walkę nie tylko w Oktagonie i że ma dla niego ogromny szacunek za to, że nie zrezygnował z walki.

— Czy wiecie, że on był chory? Tak, był w szpitalu przez 24 godziny przez zatrucie pokarmowe. Ciągle wymiotował i miał inne dolegliwości związane z zatruciem. Odwieźliśmy go do domu, a potem znów zawieźliśmy do szpitala. Tam na miejscu podłączyli go pod kroplówki. Jego stan był na tyle poważny, że bał się wyjść z pokoju, ponieważ nie mógł przestać wymiotować. Nie chciał poddać tej walki, wyszedł do niej i zawalczył nokautując Marka Hunta. Nie chciał powiedzieć ani jednego słowa na ten temat w wywiadzie i nie powiedział tego teraz.

— Chciałem mu podziękować za to i powiedzieć jak bardzo go szanuję.

Overeem potwierdził później, że przestrzegał wszystkie niezbędne protokoły dopuszczające stosowania kroplówki. W polityce antydopingowej UFC i USADA jest zakaz stosowania kroplówek do celów nawadniania organizmu po zbijaniu wagi. Stosowanie kroplówek jest dopuszczone tylko w wyjątkowych okolicznosciach.

5 thoughts on “Dana White jest wdzięczny Alistairowi Overeemowi za to, że nie zrezygnował z walki

  1. Overeem jak się skoncentrui walczy na swoich mocnych stronach i walczy zachowawczo czekając i tworząc dla siebie okazję wychodzi mu o wiele lepiej niż gdy stara się zdominować przeciwnika na siłę we wszystkich płaszczyznach z Miocicem walczył bardzo ładnie no ale Miocic też jet bardzo dobry mam nadzieję będzie rewanż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *