Dana White jest przekonany, że tym razem uda się doprowadzić do majowej gali

Dana White Instagram

Prezydent UFC Dana White jest znowu przekonany, że uda mu się wygrać walkę o doprowadzenie do kolejnych gal.

Podczas gdy plany Dana White’a dotyczące gali UFC 249 zostały zniweczone przez odwołanie, obecnie UFC planuje zorganizować galę w maju. Podobno 9 maja ma zostać zorganizowana gala na której mają być zestawione trzy walki o tytuły mistrzowskie, a pozostała część karty również zapowiada się interesująco.

Dana White tym razem nie utrzymuje w tajemnicy lokalizację tej gali, ujawniając, że planują zorganizować ją na obiekcie UFC APEX w Las Vegas. Miejsce to znajduje się obok głównej siedziby UFC w Las Vegas i było ono miejsce rozgrywania turniejów Dana White’s Contender Series.

„Zbudowaliśmy obiekt APEX tuż obok, aby uchronić się przed tą pandemią”, powiedział White w rozmowie z Variety. „Walki na żywo będą produkowane od przyszłego miesiąca i w przewidywalnej przyszłości.”

W Nevadzie obowiązuje obecnie, do 30 kwietnia, nakaz pozostawania w domu, który doprowadził do zamknięcia wszystkich mniejszych przedsiębiorstw. Variety informuje również, że UFC „oczekuje, że ograniczenia te zostaną złagodzone w ciągu najbliższego miesiąca, aby umożliwić organizację imprez bez obecności publiczności”.

Z błogosławieństwem Donalda Trumpa, UFC zdaje się próbować zrobić coś podobnego do WWE, któremu udało się przekonać Florydę do uznania ich za istotny biznes. Wciąż jednak będzie tu wiele przeszkód do pokonania, a jedną z nich jest Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC), która na początku miesiąca powiedziała, że nie będzie sankcjonować ani licencjonować żadnych wydarzeń.

„NSAC nie będzie organizowała żadnych wydarzeń związanych z walką aż do odwołania” – czytamy w oświadczeniu NSAC z 5 kwietnia. „Będziemy słuchać i śledzić informacje naukowe dotyczące COVID-19 i odpowiednio dostosowywać sytuacje pod wydarzenia. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, ich zespołów, kibiców i naszego personelu jest priorytetem numer jeden.”

Sprawy są oczywiście bardzo płynne, a wiele rzeczy może się zmienić w ciągu najbliższych trzech tygodni. Śmiertelność na koronawirusa w USA wciąż rośnie (ponad 26 000 osób), a 14 kwietnia padła rekordowa liczba ofiar, która wyniosła ponad 2400 w ciągu zaledwie 24 godzin.

Prezydent UFC, choć wydaje się być przekonany (ponownie), że ta gala pay-per-view odbędzie się. White, który wcześniej rzucił wszystkim wyzwanie, jeśli chcieliby postawić przeciwko niemu o przepchnięcie UFC 249, ponownie postawił kolejny zakład.

„Odkąd ci faceci się w to włączyli, cały ten biznes nabrał morderczego tempa. Nigdy nie stawiaj przeciwko Endeavor.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.