Dana White: „Jeśli Nate Diaz chce walczyć z Kamaru Usmanem, nie powinien mieć problemów z walką z Khamzatem Chimaevem”

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC // mmajunkie.com

Dana White jest tak podekscytowany Khamzatem Chimaevem, że nie uważa jego potencjalnej walki z Nate’em Diazem za niedopasowane zestawienie.

Kiedy Khamzat Chimaev (10-0 MMA, 4-0 UFC) zapytał o potencjalną walkę z Nate’emDiazem, White był na tak, co zaskoczyło wiele osób. Prezydent UFC wyjaśnił jednak, że Chimaev dominował w swoich czterech walkach w Oktagonie, ale wciąż ma znacznie mniejsze doświadczenie niż Diaz.

Nate Diaz (20-13 MMA, 15-11 UFC) skrytykował ostatnio mistrza wagi półśredniej UFC Kamaru Usmana za to, że zdecydował się na rewanż z kimś, kogo już skończył – Colbym Covingtonem. Na swoim Instagramie zamieścił nawet zdjęcie, które sugeruje, że celuje w zwycięzcę sobotniego pojedynku wieczoru na gali UFC 268. White uważa więc, że jeśli zawodnik ze Stockton w Kalifornii był chętny do walki z numerem 1 w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe, to nie powinien mieć problemów z walką z Chimaevem.

„Właśnie udzieliłem wywiadu… i powiedziano w nim: „Wszyscy czują się tak, jakbyś rzucał Nate’a Diaza na pożarcie wilkom”, powiedział White w rozmowie z BT Sport. „(Chimaev) ma na koncie cztery walki. Nate Diaz jest tu od lat. Nate Diaz prosił o walkę z Usmanem – to byłoby rzucenie Nate’a Diaza na pożarcie wilkom. Słuchaj, Khamzat Chimaev wygląda niesamowicie, ale on nigdy nie walczył z nikim z pierwszej dziesiątki.

Ostatni gość, z którym walczył (Li Jingliang) był numerem 11 i on nigdy nie walczył z kimś z pierwszej piątki. Nigdy jeszcze nie brał udziału w tego typu walkach. Wygląda niesamowicie, ale bądźmy realistami, co zrobił w tak krótkim czasie i jak bardzo stał się popularny. Ale jeśli chciałbyś walczyć z Kamaru Usmanem, nie powinieneś się przejmować walką z Khamzatem Chimaevem.”

Z jedną walką pozostałą w kontrakcie Diaza w UFC, White ujawnił, że oferta walki z Chimaevem była przygotowana przed UFC 267.

„Zaoferowano mu to zanim jeszcze pojechaliśmy do Abu Zabi,” powiedział White. „Więc zaoferowano mu to, zanim jeszcze doszło do tej walki. Ale to była moja uwaga: pomimo tego, jak niesamowity jest Khamzat wraz z tym, co osiągnął i całym tym szumem i energią, która go teraz otacza, wciąż ma przed sobą kilka dużych walk do stoczenia.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *