Dana White: jeśli Cruz nie wróci na początku 2014, straci tytuł

Wygląda na to, że mistrz wagi koguciej UFC Dominick Cruz może stracić swój tytuł jeśli nie wróci na początku przyszłego roku.

Dana White oświadczył na konferencji przed UFC 165, że Cruz nie walczył od października 2011 z powodu kontuzji a jego powrót spodziewany jest na początek przyszłego roku. Jeśli mistrz nie wróci do akcji organizacja będzie musiała podjąć decyzję w sprawie pasa mistrzowskiego wagi koguciej.

„Mam nadzieję, że będzie to ostatni raz kiedy robimy walkę o tymczasowy tytuł,” powiedział White odnosząc się do walki Renan Barao vs Eddie Wineland, która odbędzie się na UFC 165.

Cruz zdobył pas wagi koguciej UFC po udanej obronie tytułu World Extreme Cagefighting przed Scottem Jorgensenem podczas finału WEC w 2010 roku. „The Dominator” w kolejnych walkach bronił pasa przed Urijah Faberem oraz Demetriousem Johnsonem zanim doznał kontuzji kolana latem zeszłego roku. Choć Cruz przeszedł pomyślnie operację, to wkrótce okazało się że jego organizm odrzucił przeszczepione więzadła i był przez to zmuszony ponownie poddać się operacji, którą przeprowadzono w grudniu.

Brazylijczyk Renan Barao zdobył tymczasowy pas wagi koguciej po tym jak Cruz musiał wycofać się z trzeciego pojedynku z Faberem. Barao obronił tytuł w walce z Michaelem McDonaldem  i jest obecnie zestawiany do walki z byłym mistrzem WEC Eddie Winelandem.

3 thoughts on “Dana White: jeśli Cruz nie wróci na początku 2014, straci tytuł

  1. Dawno powinni mu zabrać pas. Jego kontuzja trwa po prostu za długo. Wracając po takiej kontuzji i po takiej przerwie raczej przegra.

    A tak nie miałby tytułu i dostałby kelnera na przetarcie. O ile w ogóle wróci, bo raczej nie ma tyle kasy co GSP na rehabilitację.

    Szkoda, bo ma unikalny styl i chciałbym go jeszcze zobaczyć w oktagonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.