Dana White i Fabricio Werdum o walkach do których nie dojdzie

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Podczas wczorajszego spotkania z mediami, szef UFC Dana White rozmawiał m.in. o Fabricio Werdumie, który miał odrzucić dwie walki na galach UFC 207 i UFC 208.

Według White’a, Werdum najpierw odrzucił proponowaną walkę z Juniorem dos Santosem na UFC 207. Początkowo Fabricio wyraził zgodę na ten pojedynek, ale według White’a miał on żądać za nią $800 000 oraz zysku z PPV, co zdaniem szefa organizacji było równoważne z odrzuceniem walki.

Dodatkowo Dana White powiedział, że Fabricio odrzucił walkę z Alistairem Overeemem na gali UFC 208 w Brooklynie.

Te dwie proponowane walki miały być zastępstwem za odwołany pojedynek z Cainem Velasquezem, którego komisja sportowa nie dopuściła do walki ze względu na jego problemy z urazem pleców.

Znamy również zdanie Fabricio Werduma w tej sprawie, który umieścił na Instagramie treść sms’a do Dana White’a w którym napisał, że może walczyć z każdym jeśli tylko zostaną spełnione jego warunki finansowe.

„Uważam, że zaszło nieporozumienie co do tego. Nie wiedziałem, że ci ludzie chcieli ze mną walczyć i ja niczego nie odrzucałem. Jeszcze raz to powiem, nie wiedziałem o tym. Proszę daj mi znać jesli będziesz miał czas, by o tym porozmawiać, ponieważ jestem gotowy na walkę z każdym.

Byłbyś w stanie zapłacić mi $500 000 plus PPV? Mogę walczyć z każdym, ponieważ chcę ci udowodnić, że jestem częścią rodziny UFC. Proszę daj mi znać, co o tym sądzisz.”

Według Juniora dos Santosa, zgodził się on na swoje zastępstwo za Velasqueza, ale powiedział, że Werdum odmówił walki z nim.

7 thoughts on “Dana White i Fabricio Werdum o walkach do których nie dojdzie

  1. Nie ma co wiele pisac. Werdum takie bzdury gada ze w pale sie nie miesci. Na pewno boi sie JDS-a no i AO yez by go rozpykal. Opowiada jakies bzdury i obraza innych a tak na prawde nie ma jaj zeby przyjac walke, bo zuca jakies zaporowe sumy. No nie wiem co on w sobie ma ale sa ludzie ktorzy po prostu nam nie pasuja i ja tak wlasnie mam z FW.

  2. To zależy od tego czy władze organizacji uważają czy dany zawodnik jest medialny i wtedy decydują się go uczynić jedną z twarzy organizacji z ciężkimi mistrzami jest to o tyle trudne że w wielkiej maszynie łatwo o usterkę – kontuzję a co to za twarz którą można pokazać raz na 1,5 roku
    a jak już ktoś zostanie wybrany na twarz organizacji i dostaje walkę za walką z galami z jego nazwiskiem w tytule to automatycznie staje się „medialny” bo jest znany w opinii publicznej nie tylko ścisłych fanów MMA taki zawodnik widzi sens ciężkiej pracy bo dostaje walki o pas oraz coraz większe pieniądze.Oczywiście talent ma znaczenie ale rozwija się ten kto widzi perspektywy-które to są roztaczane przez władze organizacji.Werdum przegrał ale wcześniej zadziwił świat.Tak samo było z Conorem dano mu szanse i zrobił to ponownie.Fabricio ma prawie 40 lat jak nie będzie widział swojej szansy na pieniądze i sławe/pas na które zresztą zasługuję to nie będzie się „rozwijał”
    a raczej trzymał wypracowanej przez te wszystkie lata formy.Zresztą brazylijscy fani MMA też nie będą żyć przez cały czas przeszłością i jak nie będzie więcej brazylijskich gwiazd to machną ręką i nie będą kupować biletów ani PPV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *