Dana White dementuje informacje o sprzedaży UFC

mmaweekly.com
mmaweekly.com

Szef organizacji UFC, Dana White zdementował informacje podane przez ESPN mówiące o tym, że ZUFFA planuje sprzedaż organizacji.

„UFC nie jest na sprzedaż”, powiedział Dana White gazecie Review Journal we wtorek wieczorem. „Historia ESPN jest przesadzona. Darren Rovell nie jest fanem faktów i nie należy ufać tym informacjom.”

Plotki o możliwej sprzedaży UFC pojawiały się i znikały przez ostatnie lata. Od 2001 roku, kiedy ZUFFA – Frank i Lorenzo Fertitta wraz z Dana Whitem – zakupiła UFC za 2 miliony dolarów, aktualna jej wartość sięgnęła 3,5 – 4 miliardów dolarów. Według Rovella, organizacją reprezentowaną przez Goldman Sachs zainteresowały się cztery podmioty o czym informowaliśmy tutaj.

Przedstawiciel UFC ds. kontaktu z mediami Dave Sholler powiedział jedynie, że „UFC jest prywatną firmą i nie będzie ona dyskutować publicznie na tematy biznesowe.”

UFC bardzo strzeże swoich szczegółów finansowych. Uważa się, że Frank i Lorenzo Fertitta mają po 40 procent udziałów, Dana White 9 procent, natomiast spółka Flash Entertainment zależna od rządu Abu Dhabi posiada pozostałe 10 procent udziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *