Dana White: Chris Weidman jest na drodze do stania się Jonem Jonesem wagi średniej

sherdog.com
sherdog.com

Prezydent UFC chwali mistrza wagi średniej.

Na sobotniej gali UFC 187 Chris Weidman (13-0, 9-0 w UFC) pokonując Vitora Belforta (24-11, 13-7 w UFC, #4 w rankingu UFC) po raz trzeci obronił mistrzowski tytuł. Kilka dni później na stronie ufc.com opublikowano wypowiedź prezydenta organizacji, który nie szczędził słów pochwał w stronę Amerykanina.

On jest na drodze do stania się Jonem Jonesem wagi średniej. Chodzi o to, że Jon Jones przez 4 lata pokonywał najlepszych zawodników świata dywizji półciężkiej. Weidman pokonuje teraz killerów.

Zdaniem Dana White’a tylko kwestią czasu jest kiedy Weidman wejdzie na jeszcze wyższy poziom.

To wymaga czasu. Popatrz na Andersona Silvę jak dużo czasu mu to zajęło. On naprawdę zaczął radzić sobie gorzej po pokonaniu Vitora tak, więc może Vitor jest przełomem dla wszystkich.

Chris zdobył pas w lipcu 2013r. po znokautowaniu Andersona Silvy w II rundzie walki. Później obronił pas w rewanżu z Spiderem i w pojedynkach z Lyoto Machidą oraz Vitorem Belfortem.

5 thoughts on “Dana White: Chris Weidman jest na drodze do stania się Jonem Jonesem wagi średniej

  1. Co jak co ale łysy moze miec racje Weidman to taki współczesny zawodnik który dostosował sie do nowych metod treningu moze jeszcze długo rządzic w UFC a jego poziom stale rosnie moze byc nie pokonanym mistrzem coraz bardziej przekonuje sie do niego zresztą od wygranej z Silvą bardzo zainteresowałem sie tym zawodnikiem i jeszcze napewno nie raz nas zaskoczy i stanie sie drugim jonsem ale wagi sredniej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.