Dana White chce poluzowania zasad testów na marihuanę, ale jednocześnie przestrzega – „Nie możecie występować będąc pod wpływem”

Yifan Ding/Getty Images

Prezydent UFC Dana White, mówi, że UFC pracuje nad „poluzowaniem” archaicznych zasad zawieszania zawodników za stosowanie marihuany, ale ostrzega, że „nie mogą występować będąc pod wpływem”.

W środę, kilku zawodników UFC, w tym Niko Price z wagi półśredniej i Kevin Croom z wagi lekkiej, zostało zawieszonych przez Komisję Sportową w Nevadzie. Podczas ostatniej gali w Las Vegas, uzyskali oni pozytywne wyniki testów na marihuanę. Price uzyskał pozytywny wynik po walce z Donaldem Cerrone zakończonej remisem, podczas gdy Croom uzyskał pozytywny wynik w teście przed walką. Jego zwycięstwo przez poddanie nad Rooseveltem Robertsem zostało zmienione na walkę nierozstrzygniętą.

Pomimo, że jest to 2020 rok i wiele państw na całym świecie legalizuje marihuanę, nadal jej stosowanie w Nevadzie karze zawodników MMA, ponieważ komisja sportowa NSAC zakazuje zażywania marihuany. Kilka miesięcy temu, zawodnik wagi muszej Tim Elliott i wagi lekkiej Jamahal Hill zostali zawieszeni po pozytywnych testach na zielone. Również koguci Trevin Jones został ostatnio zawieszony za marihuanę. Mówi się, że UFC i USADA naciskają na łagodniejsze kary za stosowanie marihuany, ale Nevada nadal ostro się rozprawia z tymi, którzy oblewają testy.

Rozmawiając z dziennikarzami po środowej edycji Contender Series, Dana White powiedział, że UFC pracuje nad „rozluźnieniem” zasad dotyczących marihuany, ale też ostrzegł, że nie chce, aby zawodnik wchodził do Oktagonu będąc pod wpływem. Nie posunął się do stwierdzenia, że należy wyeliminować testy na marihuanę, ale uważa, że progi powinny zostać obniżone.

„Nawet nie wiedziałem (o zawieszeniu Price’a). Pracujemy nad tym (zmiana zasad dotyczących marihuany) od dłuższego czasu. Jestem zaskoczony, że to się stało. Musieli więc znacznie przekroczyć próg. Nawet nie wiedziałem o tym.

Nie sądzę, że nie będzie w ogóle testów. Kiedy jesteś w okresie rywalizacji, trzeba przetestować tych facetów. Nie możesz pozwolić komuś wejść do ringu na haju. To po prostu nie może się zdarzyć. Więc tak. Nie wiem, co z tym zrobić. Ale staramy się, wiesz, jakie jest słowo, którego szukam, staramy się to poluzować. Ale jednocześnie, nie można dopuścić żeby ci faceci pokazywali się będąc na haju.”

Zapewne gdyby zapytać większość zawodników, wielu chciałoby całkowitego wyeliminowania testów na marihuanę, ale jak powiedział White, to mało prawdopodobne. Mimo to, musi być ustalony jakiś kompromis. W dzisiejszych czasach, to po prostu oszałamiające widzieć tak wielu zawodników, szczególnie w Nevadzie, którzy tracą swoje ciężko wypracowane zwycięstwa i wypłaty przez przestarzałe zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.