Dan Hooker eksperymentuje z zejściem do wagi piórkowej

Hans Gutknecht, Los Angeles Daily News/SCNG

Dan Hooker jest za duży, żeby zmieścić się w limicie wagi piórkowej? Cóż, wygląda na to, że eksperyment polegający na zejściu do niższej kategorii wagowej przebiega pomyślnie.

W poniedziałek Dan Hooker (21-11 MMA, 11-7 UFC) podzielił się na swoich mediach społecznościowych wynikiem udanego testowego cięcia wagi. Wchodząc na wagę, Hooker ważył 146,0 funtów – wagę, która kwalifikowałaby go do walki w lżejszej kategorii wagowej niż ta, w której rywalizował od czerwca 2017 roku.

W niedawnym wywiadzie dla The Mac Life, Hooker zasugerował testową redukcję wagi z pomocą UFC i dietetyków, ale uniknął zagłębiania się w dalsze szczegóły.

„Robię małe coś, coś w tej chwili”, powiedział Hooker. „Musisz sprawić, aby twój następny ruch był twoim najlepszym ruchem. Powiedzmy, że współpracuję bardzo blisko z UFC i dietetykiem i robię test, mały test run. I zobaczymy.”

Jeśli Hooker zejdzie do wagi piórkowej na potrzeby rywalizacji, nie będzie to jego pierwsze zejście do lżejszej dywizji. Od czerwca 2014 roku do listopada 2016 roku, pierwsze sześć walk Hookera odbyło się w dywizji piórkowej, gdzie uzyskał bilans 3-3. Od czasu przejścia do wagi lekkiej, Hooker uzyskał bilans 8-4.

Hooker walczył ostatnio na UFC 267 w październiku, kiedy to został szybko poddany w 1 rundzie przez rosnącego w siłę pretendenta do tytułu wagi lekkiej Islama Makhacheva. Porażka ta była jego trzecią w czterech walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *