Dan Hooker chciałby zmierzyć się z Justinem Gaethje

pubsportsradio.com

Dan Hooker ma nadzieję, że w swoim następnym pojedynku stanie do walki z byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC Justinem Gaethje.

Odkąd Justin Gaethje został poddany przez Khabiba Nurmagomedova na UFC 254 w walce o tytuł wagi lekkiej, wielu zastanawiało się co będzie dalej z „The Highlight”. Jest on nadal czołowym zawodnikiem wagi lekkiej i prawdopodobnie będzie walczył z kimś z pierwszej piątki. I tutaj pojawia się Dan Hooker, który zaproponował siebie jako następnego przeciwnika dla Gaethje.

„Chciałbym mieć szansę rywalizować z Justinem, wielki szacunek dla niego.”

Na papierze spotkanie Justina Gaethje i Dana Hookera wydaje się mieć sens. Obydwaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie walki i obydwaj znajdują się w pierwszej piątce dywizji lekkiej. Byłaby to również ekscytująca walka pomiędzy dwoma bardzo dobrymi uderzaczami. Pojedynek ten mógłby z powodzeniem być walką wieczoru karty Fight Night lub być mile widzianym dodatkiem do każdej gali pay-per-view. Obydwaj zawodnicy wezwali do zestawienia im walki na początku 2021 roku, otwierając drzwi do możliwej walki między nimi. Nie wiadomo jednak, czy Gaethje jest zainteresowany tą walką.

Gaethje, jak wspomniano, ma za sobą przegraną z Khabibem Nurmagomedovem o pas. Wcześniej odniósł imponujące zwycięstwo przez TKO nad Tonym Fergusonem i ma nokauty w pierwszej rundzie nad Donaldem Cerrone, Edsonem Barbozą i Jamesem Vickiem.

Dan Hooker przegrał z Dustinem Poirierem w czerwcu.  Przedtem miał trzy zwycięskie walki. Wygrał przez KO z Jamesem Vickiem i pokonał Al Iaquintą i Paula Feldera przez decyzję i niejednogłośną decyzję. Zwyciężył także nad Gilbertem Burnsem i Jimem Millerem.

W tym momencie nie wiadomo, czy Justin Gaethje i Dan Hooker będą ze sobą walczyć, czy też nie. Ale wydaje się prawdopodobne, że w przyszłości skrzyżują rękawice w Oktagonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.