Dan Hooker chce walczyć z Nate’em Diazem lub Tonym Fergusonem na UFC 266

EPA

Dan Hooker jest zdecydowany na walkę na UFC 266 i wskazał dwóch konkretnych zawodników z którymi chciałby się zmierzyć, a są nimi Nate Diaz i Tony Ferguson.

Dan Hooker (20-10 MMA, 10-6 UFC) próbował dołączyć do kolegów z drużyny Israela Adesanyi i Brada Riddella na UFC 263 w ostatnią sobotę, ale matchmakerzy nie znaleźli dla niego zdrowego i gotowego do walki przeciwnika.

Chcąc się upewnić, że nie zostanie bez swojego narożnika w walce, Hooker celuje w UFC 266, która odbędzie się 25 września, kiedy to mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski będzie bronił swojego tytułu przeciwko Brianowi Ortedze.

Hooker jest gotów walczyć z kimkolwiek w tym terminie, ale po tym jak zobaczył jak Nate Diaz (20-13 MMA, 15-11 UFC) mówi, że jest gotowy wrócić za trzy lub cztery miesiące, nie mógł powstrzymać się od wystawienia ręki w górę.

„Zdecydowanie, ta walka mnie interesuje” – powiedział Hooker w rozmowie z MMA Junkie. „Właśnie widziałem wideo, w którym mówił, że chce wrócić za trzy lub cztery miesiące i jeśli chcesz walczyć podnoś rękę do góry, a to jest coś, z czego jestem dość dobrze znany – to gotowość do walki i wykorzystywanie szans, a nie milczenie w takich momentach. Nie boję się prosić o rzeczy, których chcę. Po prostu widzę dobrą walkę. Czuję, że dam taką walkę, która będzie pasowała Diazowi, a poza tym jest w odpowiednim czasie.

Powiedział trzy lub cztery miesiące – ta wrześniowa karta, karta Volkanovskiego. To za trzy lub cztery miesiące. Ale to jest moja data. Szykuję się na tę datę. Jeśli on tego chce. Możemy to załatwić i możemy się zmierzyć w dowolnej kategorii wagowej. Ale ja nie zamierzam się kręcić, czekać i wstrzymywać oddech. To jest moja data. Mam ustaloną datę. Jeśli on tego chce, to robimy to. Jeśli nie chce, po prostu zamierzam zejść w dół listy, aż dostanę kogoś, kto podejmie walkę.”

Innym nazwiskiem, które zdaniem Hookera nadawałoby się na świetną walkę jest Tony Ferguson (25-6 MMA, 15-4 UFC), który również szuka powrotu na właściwe tory po przegraniu w trzech walkach z rzędu.

„To jest po prostu walka, która mnie ekscytuje i to jest to, co fani chcą zobaczyć” – powiedział Hooker. „Chcą cię widzieć w walkach, w których walcząc jesteś podekscytowany. Walka Tony Ferguson – Dan Hooker to będzie krwawa jatka. Czuję, że to absolutna wojna i to jest walka, która zdecydowanie mnie podnieca i sprawia, że jestem podekscytowany – więc jest na mojej liście.”

Hooker nie walczył od czasu przegranej przez TKO z niedawnym pretendentem do tytułu Michaelem Chandlerem w pierwszej rundzie na UFC 257 w styczniu. Przegrana była jego drugą porażką z rzędu po trzech wygranych, dzięki którym wylądował w pierwszej 10 rankingu wagi lekkiej UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *