Dan Henderson chce walczyć z Lyoto Machidą

Dwa dni po zwycięstwie z Mauricio Rua na UFC Fight Night 38, Dan Henderson wyraził chęć natychmiastowego powrotu do klatki.

Wczoraj, 43-letni weteran zaoferował swoją osobę jako zastępstwo za kontuzjowanego Chrisa Weidmana. Henderson chce zmierzyć się z Lyoto Machidą na UFC 173 i odegrać się za wcześniejszą porażkę.

Wczoraj wieczorem UFC ogłosiło, że Chris Weidman (11-0 MMA, 7-0 UFC) doznał kontuzji kolana, która będzie wymagać operacji. W związku z tym jego walka z Lyoto Machidą (21-4 MMA, 13-4 UFC) została przesunięta z UFC 173 (24 maja) na UFC 175 (5 lipca).

 

W zaistniałej sytuacji, Dan Henderson (30-11 MMA, 7-5 UFC), który w ten weekend wygrał z Mauricio Rua, zaproponował swoją osobę jako zastępstwo za kontuzjowanego Weidmana. W zeszłym roku Henderson przegrał przez niejedno głośną decyzję pojedynek z Machidą na UFC 157. Ten pojedynek był ustalony jako eliminator do walki o tytuł. Machida w kolejnej walce spotkał się z Philem Daviem nie zaś z mistrzem Jonem Jonesem. Po kontrowersyjnej porażce, zszedł do kategorii średniej w krórej stoczył dwie wygrane wlaki.

Chociaż UFC zostanie zmuszone do zmian na kartach walk, jest mało prawdopodobne, że Machida zrezygnuje z gwarantowanej walki o pas podejmując Hendersona. Mimo wszystko, to imponujące, że Dan Henderson zaledwie dwa dni po walce jest gotów podjąć kolejne wyzwanie, zwłaszcza w lżejszej kategorii wagowej.

UFC jeszcze nie ogłosiło co szykuje dla Hendersona, który przełamał złą passę trzech porażek.

7 thoughts on “Dan Henderson chce walczyć z Lyoto Machidą

  1. Machida to underdog w walce z Weidmanem i ma nikłe szanse wiec mógłby podjąć walke z Hendo na przetarcie.
    Mam nadzieje , że Belfort szybko zrobi tą forme bez trt i zdobedzie ten pas.

  2. Jak walka nie będzie 5 lipca ze względu na operację obu kolan no to Dragon powinien zawalczyć bo jak nie w lipcu to np na Sierpień już będzie Blefort gotoway a on jest Nr 1 wśród pretendentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *