Dan Hardy dopuszczony przez lekarza do wznowienia rywalizacji w MMA

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były zawodnik wagi półśredniej UFC Dan „The Outlaw” Hardy (25-10-1) otrzymał od lekarza niezbędne dokumenty dopuszczające go do wznowienia rywalizacji w MMA.

— Dan Hardy powiedział mi właśnie, że otrzymał dokumenty od najlepszego kardiologa w Wielkiej Brytanii pozwalające mu znów walczyć.

Dan Hardy ostatni raz walczył we wrześniu 2012 roku na gali UFC on Fuel TV 5 zgarniając drugie zwycięstwo z rzędu pokonując Amira Sadollaha. Wczesniej Hardy wygrał walkę z Duanem Ludwigiem i była to pozytywna odskocznia od czterech porażek z rzędu z Georgesem St-Pierre, Carlosem Conditem, Anthonym Johnsonem i Chrisem Lytle.

W rozmowie z MMAJunkie.com Dan Hardy podzielił się dobrą nowiną dotyczącą tego, że znów będzie mógł wrócić do akcji.

— Przeszedłem testy i dostałem wyniki. Wygląda to bardzo pozytywnie. Nie jestem całkowicie pewien, co zrobię z tą wiedzą i informacjami, ale czuję się pewnie i mam dokumenty świadczące o tym, że mogę znów walczyć.

Największym wyzwaniem dla Dana Hardy’ego w MMA była walka z Georgesem St-Pierre o tytuł wagi półśredniej na gali UFC 111. Walka ta zakończyła się przegraną Dana przez jednogłośną decyzję.

Hardy stwierdził, że najpierw dużym wyzwaniem będzie powrót do odpowiedniej formy, ale dodał, że czuje się znakomicie.

— Minęły cztery lata odkąd  zrobiłem obóz treningowy, więc muszę zobaczyć jak zareaguje moje ciało. Na co dzień chodzę w wadze 185 funtów, ale czuję się silny, jestem w dobrej formie i czuję się lepiej pod względem psychologicznym niż dotychczas w swojej karierze.

— Będę to powtarzał: nie jestem zainteresowany pasami mistrzowskimi i rankingami. Jeśli znów wejdę do Oktagonu, to będzie to duża walka. Wejdę tam, by stoczyć wojnę, a potem się wycofam i wrócę do komentowania. Szczerze mówiąc, to wydaje mi się, że jestem bardziej wartościowy w tym sporcie będąc w tej roli w której jestem teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *