Dan Hardy chciałby stoczyć jeszcze jeden pojedynek w Oktagonie UFC

MMA Fighting

Brytyjczyk nie jest jeszcze spełnionym zawodnikiem.

Dan Hardy (25-10, 1NC) to były zawodnik UFC, a także pretendent do mistrzostwa wagi półśredniej. Brytyjczyk wystąpił w ostatnim programie The MMA Hour, gdzie przyznał, że cały czas zainteresowany jest jeszcze jednym pojedynkiem w Oktagonie.

36-letni Dan Hardy stoczył swoją ostatnią walkę w 2012 roku, a aktualnie jest jednym z komentatorów gal UFC. Karierę sportową przerwał w 2013 roku z powodów zdrowotnych.

Pomimo tak długiej przerwy od sportowej rywalizacji, Hardy twierdzi, że czeka na odpowiedni moment, aby stoczyć jeszcze jeden pojedynek w amerykańskiej organizacji.

Zawsze. Absolutnie. Znajduje się teraz w po drugiej stronie Oktagonu, obserwuję zawodników i widzę, że popełniłem masę błędów gdy uczestniczyłem w rywalizacji. Jestem pewien, że teraz bym ich nie zrobił. Byłem zbyt ciężki podczas rywalizacji w UFC.

Gdy występowałem w kategorii półśredniej (170 funtów) to podczas rozpoczęcia obozu przygotowawczego ważyłem 210 funtów. Teraz na co dzień ważę 180 funtów, dlatego nadal występowałbym w kategorii półśredniej, chociaż mógłbym wystąpić również w lekkiej, oczywiście po zbiciu wagi. Moja aktualna waga powodowałaby to, że czułbym się tam teraz jak zawodnik z kategorii muszej, mógłbym wykonywać wysokie kopnięcia bez żadnych problemów.

Zaszło bardzo dużo zmian w tym sporcie, i  po zastanowieniu stwierdzam, że walczyłem w nieodpowiednim dla siebie czasie. Nie pokazałem do tej pory wszystkiego najlepszego ze swojej strony, dlatego cały czas myślę o jeszcze jednym pojedynku w UFC. Uważam, że zaprezentowałbym się o wiele lepiej, niż wtedy kiedy walczyłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *