Czy UFC rozpocznie promocję boksu po walce Mayweather vs McGregor?

Być może to niewiele znaczący szczegół, a być może zapowiedź kolejnych zmian jakie zapowiadała organizacja UFC po wykupieniu ją przez WME-IMG.

Szef organizacji Dana White pojawił się na konferencji prasowej Mayweather vs McGregor w Toronto ubrany w T-Shirt z nadrukiem „ZUFFA Boxing”. Jak wiadomo ZUFFA jest macierzystą firmą dla UFC.

Kiedy MMAJunkie.com zapytało White’a o to, czy będzie promował w przyszłości boks, odmówił komentarza. Kiedy jednak zestawimy to z jego ostatnią wypowiedzią w siedzibie UFC w Las Vegas, to daje nam to do myślenia.

— Zawsze wam mówiłem, że kontynuujemy wyniesienie tego sportu na następny poziom. The UFC Performance Institute jest tego częścią i teraz kiedy mamy wszystkich swoich pracowników w jednym miejscu i współpraca jest lepsza, czego potrzebowaliśmy. Poza tym, to nad czym teraz pracujemy wprowadzi SPORTY WALKI na inny poziom.

Mówiąc to, Dana White postawił pauzę przed tym jak powiedział „sporty walki”, a nie jak zawsze MMA lub UFC, co w połączeniu z jego nową koszulką może sugerować, że nie jest to zwykły przypadek.

UFC Fight Pass, jest platformą streamingową organizacji UFC, transmitującą gale kickboxingu, grapplingowe i mająca ogromną bazę archiwum. Dodanie do niej boksu nie miałoby więc negatywnych skutków. Poza tym kilku zawodników organizacji wyrażało chęci i gotowość do rywalizacji w boksie i w niektórych przypadkach było tak jeszcze zanim Conor McGregor zakontraktował swoją walkę bokserską. Lista zawodników chcących spróbować swoich sił w boksie obejmuje takie nazwiska jak  Nick Diaz, Anderson Silva, były mistrz wagi piórkowej Jose Aldo, pretendent do tytułu wagi półciężkiej Jimi Manuwa oraz mistrz wagi ciężkiej Stipe Miocic.

Teraz pytanie do Was fanów, czy chcielibyście aby UFC zajęło się promocją boksu i organizowało pojedynki bokserskie?

One thought on “Czy UFC rozpocznie promocję boksu po walce Mayweather vs McGregor?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *