Czy to już ostatnia walka Randy’ego Couture?

(mmamania.com)

Randy Couture już raz chciał przejść na emeryturę – po porażce z Chuckiem Liddelem na UFC 57, ale wrócił i zdobył mistrzostwo wagi ciężkiej. Jednak ostatnio znowu rozważa taką możliwość, ale zastrzegł sobie, że chce zawalczyć jeszcze z Mauricio Rua albo Lyoto Machida.

Tyle, że jeśli „The Natural” wygra walkę na UFC 129 ze wspomnianym Machidą, da mu to 4 wygrane z rzędu i prawo do walki o pas mistrzowski… Pytanie, czy Couture będzie chciał o niego walczyć?

Niekoniecznie. Ostatnio udzielił wywiadu dla ESPN, w którym powiedział:

„Moja ostatnia walka daje wielkie możliwości. Nie zamierzam wydawać oficjalnych oświadczeń, bo już raz to zrobiłem, więc nie sądzę, że ktoś chciałby ponownie tego słuchać. Jestem w świetnej formie, czuję się pewnie przed walką z Lyoto i mam już wyobrażenie, jak się do tej walki zabrać. Mam sporo innych rzeczy do zrobienia, więc prawdopodobnie ta walka będzie moją ostatnią. Mam kilka filmów do nakręcenia, The Expendables 2 wchodzi do kin we wrześniu, mam też inne sprawy na głowie, jak firma odzieżowa i rozwój gymu… Szczerze, jestem zmęczony tym wszystkim, czas zluzować.”

Kariera Randy’ego w MMA zaczęła się w 1997 roku, zadebiutował mając 33 lata. Od tego czasu jest w czołówce zawodników, uczestniczył w większej ilości pojedynków o tytuł, niż jakikolwiek inny zawodnik w historii UFC. Jeśli naprawde teraz zakończy karierę, to zrobi to jako pięciokrotny mistrz w dóch różnych kategoriach wagowych.

5 thoughts on “Czy to już ostatnia walka Randy’ego Couture?

  1. Wielki szacun dla Randy’ego za to co zrobił dla świata MMA. Ale imo teraz czeka go sromotna porażka z ręki Machidy. A Szkoda, powinni dąc mu słabiaka na zakończenie kariery a nie kgoś z tak ścisłej czołówki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *