Czy MMA ma szansę być kiedyś dyscypliną olimpijską? Wypowiedzi byłych uczestników Olimpiady

 

Czy MMA będzie kiedykolwiek częścią igrzysk olimpijskich? To temat, nad którym środowisko MMA wielokrotnie debatowało.

Trzy osoby, które będą walczyć w głównych walkach na gali UFC 170 były uczestnikami Olimpiady i postanowiły przedstawić swoje zdanie na ten temat.

Mistrzyni UFC kategorii koguciej Ronda Rousey i jej przyszła rywalka Sara McMann, to medalistki igrzysk olimpijskich w Judo oraz zapasach. Również były kapitan drużyny zapasów, Daniel Cormier wypowiedział się w tej kwestii. Wszyscy troje stwierdzili, że taka inicjatywa wiązałaby się z poważnymi problemami związanymi m.in. z zasadami, bezpieczeństwem zawodników oraz logistyką. O ile Rousey i McMann uważają, że byłoby to możliwe, o tyle Daniel Cormier twierdzi, że są małe szanse na wprowadzenie MMA do Olimpiady.

„Nie sądzę, że do tego dojdzie,” powiedział Cormier kręcąc głową. „Ja po prostu nie sądzę, aby do tego doszło.”

Bohaterów powyższego video będziemy mogli obejrzeć w akcji 22 lutego na UFC 170. Ronda Rousey zmierzy się z Sarą McMann w walce wieczoru, natomiast Daniel Cormier stanie do walki przeciwko byłemu mistrzowi Rashadowi Evansovi.

Jakie jest wasze zdanie na temat MMA na igrzyskach olimpijskich? Czy ten sport w obecnej formie ma na to szanse, cze musiałyby nastąpić pewne zmiany?

One thought on “Czy MMA ma szansę być kiedyś dyscypliną olimpijską? Wypowiedzi byłych uczestników Olimpiady

  1. nie ma zadnych szans na olimpiade,nie ma żadnych organizacji krajowych ktura by było odpowiednio prawnie ustanowine kture są zrzeszone w jakas organizacje światową tak jak kicboxing czy MT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *