Czy jest szansa na pojedynek Fedor vs Lesnar w UFC?

Pomimo faktu, że ani Fedor Emelianenko ani Brock Lesnar nie są obecnie związani z organizacją UFC, to wciąż słyszy się wiele o pojedynku między tymi dwoma zawodnikami.

Super-walki były w centrum zainteresowania UFC – czy to Georges St. Pierre vs Anderson Silva, czy Jose Aldo vs Frankie Edgar. Listę tą mogłaby powiększyć dodatkowo walka między zawodnikami będącymi aktualnie na emeryturze.

W ostatnim odcinku programu UFC Tonight w FUEL TV, prezydent UFC Dana White stwierdził, że wielu fanów jest nadal zainteresowanych takimi walkami.

„Na popularnym forum internetowym MMA Underground padło pytanie, czy Dana White jest w stanie zorganizować taką walkę?” White odpowiedział. „Wtedy zapytałem ich ile osób faktycznie chciałoby zobaczyć ten pojedynek? Myślę, że kilka osób chciałoby to zobaczyć.”

Cofając się do roku 2009, kiedy Lesnar był mistrzem wagi ciężkiej UFC a Fedor osiągnął wspaniały rekord zwycięskich walk pod rząd, rozmowy o ich pojedynku były toczone. UFC było nawet bardzo zainteresowane aby do tej walki doszło.

Jednakże, Fedor uznawany wówczas za najlepszego ciężkiej oraz jego menadżerowie nie wyrazili zgody na podpisanie umowy z UFC. Okazuje się, że wtedy organizacja oferowała mu bezprecedensowy kontrakt i natychmiastową walkę o tytuł z Lesnarem.

Obecnie, szanse na zorganizowanie tego pojedynku są małe, ale szef UFC nie zamyka się całkowicie na ten pomysł, ponieważ głównym jego celem jest organizowanie walk, które fani chcą aby się odbyły.

Lesnar (5-3) ogłosił swoje odejście z MMA po gali UFC 141 po przegranej z Alistairem Overeemem w grudniu, natomiast Emelianenko (34-4, 1 NC) odszedł na emeryturę po pokonaniu Pedro Rizzo w czerwcu. Wielu zawodników w tym Randy Couture i BJ Penn walczyło ponownie mimo wcześniejszego ogłoszenia końca swojej kariery.

A Wy chcielibyście zobaczyć pojedynek między Fedorem Emelianenko i Brockiem Lesnarem?

8 thoughts on “Czy jest szansa na pojedynek Fedor vs Lesnar w UFC?

  1. walka mogłaby być niezła
    to żadne porównanie – ich statystyki, równie dobrze można napisać, że JDS nie powinien walczyć z T. Fultonem, bo to tylko 15-1 vs. 247-49…
    nieważne ile, ważne z kim.

  2. no,ale Fedorowi zmarł ojciec,zanim Fedor ogarnie traumę powinnmo upłynąć trochę czasu.Myślę że mogła by być taka walka ale Fedor powinien by wziąć się ostro za trening parteru,w stójce dałby mu radę.Inaczej nie ma sensu na taki pojedynek.Co do GSP z Spiderem byłoby fajnie to oglądać.Albo Fedor z Alistairem niech zawalczy.Ale lepiej by JDS spuścił mu łomot.Tim Sylvia vs Brendan Schaub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *