Czy Dan Henderson uciszy Bispinga?

Legenda MMA, Dan Henderson zawalczy po raz kolejny na gali UFC. Tym razem będzie to jubileuszowa 100 gala, która odbędzie się 11 lipca w Las Vegas. Henderson przez wielu jest uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA, który stoczył kilka niezapomnianych pojedynków między innymi z braćmi Nogueira, Vitorem Belfortem, Kazuo Misakim oraz Wanderleiem Silvą. Dan powraca do UFC po dziesięciu latach i ma okazję udowodnić, że słowa krytyki kierowane pod jego adresem były niesłuszne. Jeśli Dan wygra zbliżający się pojedynek oraz kolejne potyczki to przybliży się do walki o tytuł.

Henderson na temat zbliżajacej się walki z Bispingiem:

„Kombinacja dobrej pracy nóg i zapasów zmusi mojego przeciwnika do ciągłego zgadywania w jaki sposób zamierzam go za chwilę zaatakować. Uważam, że Bisping nie walczył jeszcze z kimś takim jak ja”

Dan dodał również, że:

„Nie uważam, że jest to możliwe w stu procentach, nie ważne jak mocno go pobiję. Nie zamknę mu ust na zawsze, dam z siebie wszystko i przynajmniej uciszę go na kilka dni”

Słowa te odnoszą się do krytki ze strony Bispinga na temat Dana.

Dan Henderson:

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=nxYFQUgIaUs&feature=player_embedded]

Michael Bisping:

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=MhCdKxbsXXk&feature=player_embedded]

7 thoughts on “Czy Dan Henderson uciszy Bispinga?

 1. Do tlumacza: tlumacz chlopie na polski a nie doslownie.

  „Powraca on do UFC po dziesieciu latach (…)” Po co ten „on”?

  „Jest on jednym z najlepszych zawodnikow i stoczyl wiele wspanialych pojedynkow miedzy innymi z bracmi Nogueira, Vitorem Belfortem, Kazuo Misakim oraz Wanderleiem Silva.”

  W czym najlepszych? W swojej wadze? W historii MMA czy w czym?

  Pozdrawiam i zycze Waszemu serwisowi dalszego rozowju. Stad moje swlowa krytyki, nie ze zlosliwosci.

 2. Gdyby to zdanie „powraca on…” zostało napisane bez owego „on” to zapewne pojawiłby się komentarz, że zdanie nie ma podmiotu lub jest wyrwane z kontekstu 😉 W pierwszym zdaniu jest napisane „legenda MMA”, więc skoro jest jednym z najlepszych to chodzi właśnie o MMA :] whatever :] pozdrawiam

 3. Żeby to było po polsku, moim zdaniem, powinno to wyglądać tak:

  Legenda MMA, Dan Henderson, zawalczy po raz kolejny na gali UFC. Tym razem na jubileuszowej, setnej gali tej organizacji, która odbędzie się 11 lipca w Las Vegas.
  Dan, jest jedną z żywych legend MMA. Stoczył wiele niezapomnianych pojedynków, między innymi z braćmi Nogueira, Vitorem Belfortem, Kazuo Misakim oraz Wanderleiem Silvą.
  Popularny „Hollywood” powraca po 10 latach do UFC i ma okazję udowodnić, że słowa krytyki kierowane pod jego adresem były niesłuszne.
  Jeśli Dan wygra z Bispingiem, przybliży się bardzo do walki o pas, które obecnie dzierży Anderson Silva.

  Poprawki wymagają nie tylko błędy językowe, ale sam tekst. Nie ma co tłumaczyć dosłownie, bo to nie ma sensu. Podejrzewam zresztą, że oryginał nie jest wolny od błędów.

  „Legenda MMA Dan Henderson zawalczy po raz kolejny na gali UFC 100, 11 lipca.” – jak można po raz kolejny walczyć na gali, która się jeszcze nie odbyła? Podróże w czasie?

  „Jest on jednym z najlepszych zawodników MMA” – moja poprawka jest dyskusyjna, ale nie uważam Dana za jednego z najlepszych w historii MMA, a właśnie za legendę tego sportu. To nie musi być to samo. Ale jak już napisałem to moja sugestia. Równie dobrze może zostać, że „jeden z najlepszych”.

  „Jeśli Dan wygra ten pojedynek oraz być może kolejne przybliży go to walki o tytuł przeciwko Andersonowi Silvie.” – to zdanie to już jest tak krzywe jak wieża w Pizie. Przecież to oczywiste, że jak się wygrywa jeden pojedynek i następne po nim to człowiek w końcu dostanie walkę o pas.
  I skąd autor wie, że Dan, jeśli będzie teraz wszystko wygrywał, zmierzy się właśnie z Andersonem Silvą? Wróżka jakaś to pisała? Nie wiadomo, kto będzie miał pas w czasie, gdy Dan dostanie walkę o tytuł.

  Wiem, że tekst wrzucane na strony poświęcone MMA są pełne błędów różnego typu. Nie będziecie przecież korektora zatrudniać. Jednak tyle różnego rodzaju pomyłek w jednym tekście, i to takiego gatunku pomyłek, wymagało mojej interwencji. 🙂

  Babalu19, to nie jest podwórko i osiedlowa ławka. Wiadomo, że każdy wie o co chodzi. Twoja nauczycielka, która poprawiała Ci wypracowania w szkole też wiedziała o co Ci chodzi, ale mimo to nanosiła poprawki.

  Język jakiego używasz świadczy o Tobie. Nie wymagam poezji czy trzynastozgłoskowca, tylko znośnej polszczyzny.
  A ten tekst jest wyjątkowo kulawy językowo.

  FightOrDie, nie jestem z konkurencji. Udzielam się w komentarzach na MMA Rocks, ale po za tym, że jestem aktywnym użytkownikiem tamtego serwisu, nic mnie z nim nie łączy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *