Cztery pasy w debiucie Polish Fight Night – wyniki i relacja

Za nami sportowy debiut federacji Polish Fight Night. W Siemianowicach Śląskich w karcie Premium Gali Mieszanych Sportów Walki PFN znalazło się 9 pojedynków, w tym jeden bokserski pamięci urodzonego  w tym mieście Henryka Średnickiego, jedynego polskiego mistrza świata amatorów.

– Dziękujemy organizatorom za możliwość stoczenia tej wyjątkowej walki. Bracia Gibadło pokazali, że nawet rodzinny sparing może być interesujący – powiedział Ludwik Buczyński, były trener kadry Polski w przeszłości również szkoleniowiec Henryka Średnickiego.

– Organizacyjnie i sportowo gala mogła zadowolić każdego kibica. Szczególnie walki o pasy stały na przyzwoitym poziomie. Pozostali zawodnicy też pokazali, że warto w nich inwestować – mówi Artur „Kornik” Sowiński. Zawodnik znany fanom z gal KSW w Siemianowicach Śląskich zadebiutował w roli komentatora telewizyjnego. – Przyznam, że mniejszy stres jest po drugiej stronie – dodał z uśmiechem popularny „Kornik”.

Dla właścicieli federacji Polish Fight Night: Justyny Gali i Roberta Walczaka była to pierwsza z trzech gal zaplanowanych na ten rok. – Każdy początek jest trudny, cieszymy się, że udało nam się zrobić pierwszy krok. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam zaufali. Jesteśmy przekonani, że wkrótce będzie ich jeszcze więcej – mówi Walczak, w przeszłości dziennikarz TVP Sport i TVP3 Katowice. – Udało nam się zakontraktować dobrych i bardzo dobrych zawodników. Stoczyli emocjonujące pojedynki, stojące, zdaniem obserwatorów, na solidnym poziomie. Na pewno nie udałoby nam się to wszystko bez pomocy prezesów PFKB: Łukasza Makarewicza i Piotra Bąkowskiego – dodaje Gala, pierwsza w Polsce promotor w sportach walki.

Właściciele PFN poinformowali, że kolejna impreza pod ich auspicjami już 7 czerwca w Zawierciu.

PREMIUM GALA MIESZANYCH SPORTÓW WALKI POLISH FIGHT NIGHT, SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

DAWID ROJEK – ŁUKASZ PIECHOTA 0-3

PRZEMYSŁAW PAWLIK – DAWID PANCERZ RSC II runda
/niezdolność do walki z powodu kontuzji, wygrana Pawlik/

ADAM CURYŁO – MATEUSZ FURMAN 2-1

WALKA PAMIĘCI HENRYKA ŚREDNICKIEGO

S.GIBADŁO – M.GIBADŁO remis
ROMAN BURKACKI – KRYSTIAN MIŚTA TKO II runda

ZAWODOWY MISTRZ POLSKI PFKB
ROBERT RAJEWSKI – RAFAŁ KOSIARSKI 0-3

ZAWODOWY MIĘDZYNARODOWY MISTRZ POLSKI PFKB
KAMIL PONIEDZIAŁEK – VLADISLAV SINITSKI 0-3

ZAWODOWY MISTRZ POLSKI ICO
ŁUKASZ SZEWCÓWKA – TOMASZ KUBCZAK TKO III runda

ZAWODOWY MISTRZ EUROPY U.F.R
BARTOSZ HASSA – VITALY KAZAKOV TKO III runda

Informacja prasowa

Fot. Polish Fight Night

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *