Czego boi się Vitor?

Na początku uspokajam wszystkich…nie jest to zdjęcie Vitora po wypadku, a przygotowania do najbliższej walki na Affliction III idą jak najlepiej.  Pojawił się jednak problem – z kim Vitor Belfort ostatecznie skrzyżuje rękawice?

Wczorajsza deklaracja Gegarda Mousasi, sprowokowała szybką reakcję Belforta, który twierdzi..że nic mu o tym nie wiadomo ! Walka miała odbyć się w kategorii wagowej dopasowanej do aktualnej wagi obu zawodników – 195 funtów (Vitor waży obecnie około 185 lbs, natomiast Gegard przed walką z Huntem aż 218 lbs).

Oto co „The Phenom” miał do powiedzenia, wyraźnie zaskoczony szybką wygraną Gegarda nad Samoańczykiem (za www.tatame.com) :

„Ja naprawdę nic na ten temat nie wiem. Wszyscy o tym mówią, ale nadal czekam na oficjalne potwierdzenie.

„Nie widziałem walki…jak to wyglądało? Nieźle, co? Pokazał, że jest twardym strikerem…bardzo dobrze…teraz zobaczymy czy zejdzie (Mousasi – przyp. – web) do wagi średniej.ja walczę w wadze średniej – 185 lbs – i tyle. Jeśli chcą zrobić walkę w wadze średniej, to załatwione, w innym wypadku nie widzę możliwości.  Nie biorę pod uwagę zmiany wagi również dlatego, że nie uważam go za prawdziwe wyzwanie dla mnie. Nie wyrobił sobie jeszcze nazwiska. Chce walczyć z nim w kategorii w której został mistrzem (waga średnia DREAM – przyp. – web), taka walka miała by sens.”

Słowa Belforta można bez przesady uznać za buńczuczne. W wypadku ewentualnego spotkania dwóch panów to Mousasi byłby zdecydowanym faworytem. A na pewno łatwiej Vitorowi przybrać 10 funtów, niż Gegardowi  zrzucić prawie 25! Ponadto wydawałoby się, że to wymarzona dla Vitora okazja by pokazać światu, że liczy się jeszcze w ringu, a szybka wygrana z Mattem Lindlandem to nie przypadek. Trenując z fenomenalnym Lyoto Machidą, Belfort na prawdę nie powinien obawiać się wyzwań.

Swoją drogą, obawiam się , że powyższe zdjęcie dobrze ilustruje to, jak „The Phenom” mógłby po walce z Mousasim wygłądać.

4 thoughts on “Czego boi się Vitor?

  1. Trochę bez sensu tłumaczenie. Z Fedorem chciał walczyć a z Mousasim już nie. Dziwi tym bardziej, bo mówił, że do swoich walk zrzuca 5kg, więc nie byłby to dla niego problem, a tu okazuje się, że jednak jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *