Cynthia Calvillo vs. Lauren Murphy w planach na UFC 254

Chris Unger/Zuffa LLC

Pojedynek kobiet najprawdopodobniej trafi do karty październikowej gali.

Jak poinformował wczoraj portal MMAFighting, podczas gali oznaczonej numerem 254 ma dojść do walki Cynthii Calvillo (9-1-1, 6-1-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) z Lauren Murphy (13-4, 5-4 w UFC, #4 w rankingu UFC). Pojedynek nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale obie zawodniczki się na niego zgodziły a starsza z Amerykanem w mediach społecznościowych napisała, że zbliża się ogłoszenie jakiej wiadomości. Wygrana przedstawionego starcia ma być kolejną, która dostanie szansę walki o pas – z wygraną konfrontacji Valentiny Shevchenko (19-3, 8-2 w UFC) z Jennifer Maią (18-6-1, 3-2 w UFC, #3 w rankingu UFC).

Calvillo zadebiutowała w kategorii muszej w czerwcu zeszłego roku, w walce wieczoru UFC on ESPN 10 Cynthia na punkty pokonała Jessicę Eye. Wcześniej 33-latka rywalizowała w wadze słomkowej, lecz po przekroczeniu limitu wagowego przed trzema z siedmiu walk zdecydowała o przejściu do cięższej dywizji.

Murphy jest obecnie na fali trzech kolejnych zwycięstw, od czasu porażki poniesionej z rąk Sijary Eubanks w czerwcu 2018r. Lauren pokonała kolejno Marę Romero Borellę, Andreę Lee i Roxanne Modafferi.

Gala UFC 254 odbędzie się 24 października, w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov podejmie Justina Gaethje w rywalizacji o pas wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *