Curtis Blaydes wypunktował Jairzinho Rozenstruika na UFC 266

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Curtis Blaydes wykonał swoją pracę w sobotnią noc na gali UFC 266, ale mimo wygranej w walce z Jairzinho Rozenstruikiem nie udało mu się odnieść pamiętnego zwycięstwa.

Pretendent do tytułu wagi ciężkiej UFC Curtis Blaydes (15-3 MMA, 10-3 UFC) pokonał Jairzinho Rozenstruika (12-3 MMA, 6-3 UFC) przez jednogłośną decyzję na głównej karcie sobotniej gali, która odbyła się w T-Mobile Arena w Las Vegas.

W pierwszej rundzie, Blaydes był w stanie zdobyć obalenie w 90 sekundzie walki po nierównym początku w stójce. Blaydes głównie kontrolował akcję, a Rozenstruik dobrze radził sobie z unikaniem mocniejszych ciosów. Dwie minuty przed końcem rundy, Rozenstruik był w stanie wrócić do stójki, gdzie rozgrywała się reszta walki z niewielką ilością akcji do końca rundy.

Druga runda była bardzo podobna do pierwszej. Rozenstruik był w stanie utrzymać walkę w stójce przez dłuższy czas, ale nie był zbyt aktywny. Dobre lewe i latające kolano były jego dwoma najlepszymi ciosami. Żaden z nich nie zranił Blaydesa, ale to latające kolano zwróciło jego uwagę. Na dwie minuty przed końcem, Blaydes zdobył obalenie i przeszedł do półgardy. „Razor” nie zadał zbyt wielu obrażeń rywalowi będąc na górze, ale utrzymał kontrolę aż do ostatniego gongu.

Ostatnia runda była najmniej konkurencyjna. Blaydes zdobył obalenie w połowie rundy i utrzymywał kontrolę przez cały czas jej trwania. Po raz kolejny Blaydes zadawał ciosy w parterze i był na tyle aktywny, że udało mu się uniknąć przerwania walki, ale był daleki od skończenia Rozenstruika.

Curtis Blaydes pokonał Jairzinho Rozenstruika przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Curtis Blaydes w swojej ostatniej walce przegrał przez nokaut z Derrickiem Lewisem na gali UFC Fight Night 185 w lutym. Przegrana z Lewisem przerwała jego passę czterech wygranych walk.

30-latek przyznał w wywiadzie po walce, że zawalczył „bezpiecznie”, ponieważ jego prawa ręka została kontuzjowana w połowie walki. Blaydes powiedział po wygranej, że chce walki ze zwycięzcą lub przegranym pojedynku pas między Francisem Ngannou a Cirylem Gane lub ze Stipe Miocicem czy Jonem Jonesem.

Tymczasem Rozenstruik ma już bilans 2-3 w pięciu ostatnich walkach. Od czasu pierwszej porażki z Francisem Ngannou w maju 2020 roku, nie udało mu się odnieść kolejnych zwycięstw.