Cub Swanson żąda rewanżu z nowym mistrzem wagi piórkowej Maxem Holloway’em

Ed Mulholland/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po tym jak dywizja piórkowa UFC zyskała nowego mistrza, którym został Max Holloway, zaczynają pojawiać się propozycję zawodników na walkę o pas.

Mimo, że sam Holloway wskazał już kandydata do pojedynku o tytuł jakim według niego jest Frankie Edgar, to jeden z czołowych zawodników jakim jest Cub Swanson żąda rewanżu z nowym mistrzem. Swanson nie będzie zadowolony jeżeli pierwszym w kolejce po tytuł będzie Frankie Edgar, który miał już dwie szanse na zdobycie tytułu, ale ich nie wykorzystał. Z kolei Swanson zawsze zajmujący wysokie miejsce w rankingu nigdy nie otrzymał jeszcze walki o pas.

Swanson ma za sobą świetną serię czterech wygranych walk w których pokonał Hacrana Diasa, Tatsuyę Kawajiri, Doo Ho Choi’a i ostatnio Artema Lobova. W walkach z Choi’em i Lobovem stoczył prawdziwe wojny za co otrzymał bonusy.

Biorąc pod uwagę tę serię zwycięstw, Swanson uważa, że zasłużył na walkę o pas w pierwszej kolejności i odkąd Max Holloway pokonał Jose Aldo i został nowym mistrzem lobbuje za tą walką. Dodatkową motywacją jest dla niego chęć zrewanżowania się za przegraną walkę z kwietnia 2015 w której Holloway udusił Swansona gilotyną w trzeciej rundzie.

4 thoughts on “Cub Swanson żąda rewanżu z nowym mistrzem wagi piórkowej Maxem Holloway’em

  1. No ostatnie jego walki to były świetne wojny. No i wielkiego wyboru tam nie ma. Zostaje Awansom,Edgar i Lamas. Z tej trójki to właśnie Cub powinien zawalczyć o pas. Edgar miał 2 walki o pas i przegrał. Lamas jest też solidny,ale widzę go w pojedynku z Aldo, Edgarem. No a swansom jest na fali, i mało że byłaby to ciekawa walka to jeszcze na pewno wiele osób chciałoby ją zobaczyć. Wydaje mi się że Max nie chce tej walki ,bo w obecnym stanie rzeczy Edgar jest łatwiejszy dla niego.

  2. Cub był swego czasu bardzo bliski TS ale niestety przegrana w parterowej walce z Edgarem wszystko przekreśliła. Lubię jego walki i chciałbym zobaczyć go ponownie z Hollowayem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *