Cub Swanson: Frankie Edgar przegrał cztery walki o pas

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

33-latek odpiera zarzuty innego czołowego piórkowego.

Po wygranej Maxa Hollowaya (18-3, 14-3 w UFC) z Jose Aldo (26-3, 8-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 212 ruszyły dyskusje na temat tego, z kim Hawajczyk powinien zmierzyć się w pierwszej obronie tytułu. Na pierwszy plan wysunęło się dwóch zawodników: Frankie Edgar (22-5-1, 16-5-1 w UFC, #2 w rankingu UFC rankingu UFC) i Cub Swanson (25-7, 10-3 w UFC, #4 w rankingu UFC). The Answer zarzucił podopiecznemu Grega Jacksona, że w ostatnich walkach nie mierzył się z czołowymi zawodnikami a teraz zripostował go Swanson argumentując faktem, że Frankie przegrał cztery ostatnie walki, których stawką był pas.

Ja powinienem dostać to przed nim, ponieważ Frankie walczył już o tytuł kilka razy. Kiedy walczysz o pas kilka razy i nie wygrywasz to jest bardzo trudno to sprzedać. Niczego mu nie odbierając myślę, że jest wspaniałym zawodnikiem i wygrał ze mną w przeszłości, ale od tamtej pory jestem na fali. Faktem jest, że jego rekord w czterech ostatnich walkach o pas to 0-4.

Szalonym jest fakt, że tyle razy możesz dostać walkę o pas. Ja chcę tylko jednego razu. Nigdy nie miałem szansy, obiecano mi to wiele razy i odbierano. Musiałem się odbudować, stać się lepszy. Przez 13 lat próbowałem być najlepszą wersją siebie i nigdy nie byłem lepszy niż teraz. Proszę tylko o szansę.

Swanson jest obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw, od czasu porażki poniesionej właśnie w starciu z Hollowayem Cub odprawił kolejno Hacrana Diasa, Tatsuyę Kawajiriego, Doo Ho Choia oraz Artema Lobova.

One thought on “Cub Swanson: Frankie Edgar przegrał cztery walki o pas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *