CSAC odwołało wszystkie gale i turnieje na maj. Gala UFC Fight Night 175 nie odbędzie się w San Diego

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // rds.fightmetric.com

Komisja Sportowa Stanu Kalifornia (CSAC) odwołała wszystkie gale i turnieje sportów walki na maj, stwarzając tym samym kolejny problem dla UFC, ponieważ planowana gala UFC Fight Night 175 w San Diego nie odbędzie się w tym stanie.

Podczas gdy większość organizacji już odwołała lub odłożyła niektóre wydarzenia na kilka następnych miesięcy, Ultimate Fighting Championship nadal próbuje robić wszystko, aby doprowadzić do swoich gal – mimo że nie brakuje opinii, że nie powinny się one odbywać.

Teraz, w związku z wciąż trwającą pandemią koronawirusa, gala UFC San Diego zaplanowana na 16 maja, będzie musiała zostać odwołana albo przełożona lub przeniesiona gdzie indziej.

CSAC wydało następujące oświadczenie w tej sprawie:

„Komisja nie podjęła tej decyzji lekką ręką i rozumie potencjalną stratę ekonomiczną dla promotorów i sportów walki. Musieliśmy rozważyć najlepszy interes naszych zawodników i społeczności wokół nas.”

Chociaż karta walk nie była do końca sfinalizowana, planowano na niej pojedynek w wadze lekkiej między byłym tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem a Danem Hookerem jako walkę wieczoru. Poirier ma za sobą przegraną w walce o tytuł wagi lekkiej z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem, podczas gdy Hooker niedawno pokonał Paula Feldera w bardzo wyrównanej walce.

Obaj zawodnicy mogliby wykorzystać ten pojedynek, aby z jednej strony podbudować się po przegranej a z drugiej strony podbić swoją pozycję w dywizji. Jednak w obecnej sytuacji nie wydaje się, aby było to możliwe. Podczas gdy niektórzy podziwiają pragnienie i determinację UFC, aby kontynuować walki w obliczu tak wielkich przeciwności losu, próby kontynuowania rywalizacji może okazać się jednym z największych błędów prezydenta UFC Dana White’a.

Tymczasem Dustin Poirier był nawet skłonny zastąpić Khabiba Nurmagoomedova w pojedynku z Tonym Fergusonem, aby uratować galę UFC 249, ale z każdym dniem wydaje się coraz mniej prawdopodobne, aby Tony Ferguson walczył z kimkolwiek w planowanej dacie 18 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *