Cristiane „Cyborg” Santos zawieszona przez pozytywny wynik testu

(fot. sherdog.com)

California State Athletic Commission (CSAC) zawiesiła i ukarała karą grzywny oraz odebraniem tytułu mistrzynię wagi piórkowej Strikeforce Cristiane “Cyborg” Santos z powodu wykrycia w jej organizmie środków dopingujących. 

Przedstawiciele CSAC poinformowali, że wynik testu był pozytywny na obecność środka „stanozolol”. Testy zostały wykonane po gali Strikeforce: Melendez vs Masvidal na której Santos broniła swojego pasa.

Cristiane Santos została zawieszona na rok i ukarana grzywną w wysokości 2.500 dolarów. Santos (10-1 MMA, 3-0 SF) odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu pokonując w zaledwie 16 sekund przez nokaut Hiroko Yamanake. W związku z zaistniałą sytuacją walka została uznana jako N/C.

16 thoughts on “Cristiane „Cyborg” Santos zawieszona przez pozytywny wynik testu

  1. No dobra wiem ze ok 90% koksi ale ja tego nienawidzę(mimo że walki się super ogląda), dobra cyborg ma serce do walki i wkłada mnóstwo ciężkiej pracy ale musicie zrozumieć że ja nienawidzę tego(bo to oszukiwanie i zabijanie piękna tego sportu). Jeżeli ciężko pracuje to po co oszukiwać.Wiem że to jest na porządku dziennym ale według mnie chociaż aby trochę temu zapobiec, powinni robić z każdej wagi raz na 1 tydzień losowanie zawodnika który idzie do badań, większość by się bała że może zostać wylosowana i odpuści te całe cykle co środek przestaje działać kilka dni przed walką i jest nie wykrywalny bo badanie może być w każdej chwili)Tylko te badania na pewno są BARDZO drogie i dlatego komisja nie chce tracić tyle forsy.Ale gdyby tak zrobili to dużo osób by odleciało.

  2. Santozozol jezzu to wyjasnie tą meską budowe i miesnie ;p zeby tylko nie skonczyla jak olimpijki z nrd bo po roku uslyszymy ze Chirstina zmienila imie na Christain i bedzie walczyc o pas z Jose Aldo :D:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *