Cris Cyborg zmierzy się z Amandą Nunes, ale dopiero wtedy gdy obroni pas z rywalką, która wygrała ostatnią walkę w wadze piórkowej

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kiedy wydawało się, że kolejną rywalką mistrzyni wagi piórkowej UFC Cris „Cyborg” Justino będzie mistrzyni wagi koguciej Amanda Nunes, Justino nagle postanowiła zmodyfikować plan na swoją następną walkę.

Chociaż walka między tymi dwoma mistrzyniami nie była oficjalnie zatwierdzona przez UFC, to obydwie zawodniczki wyraziły chęć na walkę. Amanda Nunes już wcześniej powiedziała, że będzie chciała zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku między Cris Justino a Holly Holm na gali UFC 219. Walkę tę wygrała Brazylijka i choć na początku zaproponowała pojedynek z Megan Anderson, to ostatecznie wyraziła gotowość do walki z Amandą Nunes.

Ponownie w grę zaczyna wchodzić pierwsza mistrzyni wagi piórkowej UFC, Holenderka Germaine de Randamie, która w inauguracyjnej walce w wadze piórkowej pokonała Holly Holm przez jednogłośną decyzję i została mistrzynią. Obydwie zawodniczki rywalizowały wcześniej w wadze koguciej, a Cris Cyborg zależy teraz na tym, by zmierzyć się z rywalką, która wygrała swoją ostatnią walkę w wadze 145 funtów. Oprócz Holenderki, Justino wymieniła jeszcze takie zawodniczki jak Megan Anderson, Cindy Dandois, Pamela Sorenson, Jozette Cotton.

Po tym jak de Randamie został odebrany tytuł za unikanie walki z Justino, Brazylijka zmierzyła się z Tonyą Evinger o zwakowany pas. Z kolei Evinger pojawiła się w tej walce zastępując byłą mistrzynię Invicta FC w wadze piórkowej Megan Anderson, która zrezygnowała z walki z Cyborgiem z powodu problemów osobistych.

Jak już zostało wspomniane, mistrzyni Cris Cyborg chce w swojej kolejnej walce zmierzyć się z zawodniczką, która wygrała w swojej ostatniej walce w wadze 145 funtów. Dopiero po tej walce będzie otwarta na super-walkę z mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes, która domaga się tej walki, podobnie jak fani.

Cyborg wdała się w dyskusję na ten temat na Twitterze w odpowiedzi na słowa trenera Nunes z American Top Team, Conana Silveiry, który powiedział, że sądzi iż walka Cyborg vs Nunes „odbędzie się na 1000%”.

„Fakt! Germaine de Randamie sprzedała 2x tyle PPV co ostatnia walka Amandy Nunes! Wyobraź sobie Cyborg vs. GDR w Brazylii zamiast Brazylia vs Brazylia w Rio.”

„Chcę walczyć z zawodniczką, która wygrała walkę w 145 funtach w zeszłym roku. Germaine de Randamie, Megan Anderson, Cindy Dandois, Pamela Sorenson, Jozette Cotton.”

„Potem będę walczyć z Amandą Nunes. Tak.”

„Ostatnia walka Amandy sprzedała się za 100 000 PPV. To nie jest super walka i niewiele robi dla dywizji i mojej kariery.”

Wydaje się, że mistrzyni wagi piórkowej zaczyna patrzeć bardziej na biznesową stronę swojej dalszej rywalizacji. Spośród zawodniczek wymienionych przez Cris Cyborg z którymi chciałaby zmierzyć się w następnej walce, tylko Megan Anderson jest aktualną zawodniczką wagi piórkowej UFC. Germaine De Randamie to była mistrzyni wagi piórkowej, która ma teraz powrócić do dywizji koguciej.

Niedawno Miesha Tate powiedziała, że ​ Cindy Dandois zasługuje na drugą walkę w UFC właśnie z Cris Cyborg.

One thought on “Cris Cyborg zmierzy się z Amandą Nunes, ale dopiero wtedy gdy obroni pas z rywalką, która wygrała ostatnią walkę w wadze piórkowej

  1. Czuje zagrozenie i chce jeszcze przytulic wczesniej pol banki za easy win. A potem siasc do negocjacji w sprawie super fightu.
    Niech nie sciemnia z gdr i ppv, bo walka babochlop kontra babochlop sprzeda ich wiecej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.