Cris „Cyborg” zadebiutuje w grudniu w dywizji koguciej w Invicta FC

Oficjalnie ogłoszono, że Cristiane Justino – była mistrzyni wagi piórkowej Strikeforce, a obecnie zawodniczka Invicta FC – zadebiutuje w wadze koguciej już w grudniu.

Debiut w nowej kategorii wagowej odbędzie się 5 grudnia na gali Invicta FC 10. Nazwisko przeciwniczki Cris „Cyborg” nie zostało jeszcze przedstawione.

29-letnia Cristiane Justino (12-1, 1 NC) ostatnią walkę MMA stoczyła w lipcu 2013 roku. Pokonała wówczas Marloes Coenen przez TKO w trzeciej rundzie odbierając jej tym samym tytuł mistrzyni wagi piórkowej Invicta FC. W tym roku w marcu Cris stoczyła walkę Muay Thai na gali Lion Fight 14 odnosząc porażkę w starciu z Joriną Baars.

Kwestia przejścia Justino do niższej kategorii spotykała się z kilkoma problemami. Podczas gdy Cristiane Justino i Ronda Rousey toczyły między sobą słowne potyczki na serwisach społecznościowych, podsycając jedynie nastroje swoje i fanów – to zorganizowanie tej walki ciągle było przez coś blokowane. Najistotniejszym problemem była sprawa zbicia wagi przez Cris, która początkowo mówiła, że to może się niekorzystnie odbić na jej zdrowiu. Ostatecznie Justino zapowiedziała w lipcu, że spróbuje zejść do kategorii koguciej.

3 thoughts on “Cris „Cyborg” zadebiutuje w grudniu w dywizji koguciej w Invicta FC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *