Cris Cyborg vs. Arlene Blencowe, Sergio Pettis vs. Raufeon Stots i inne walki na Bellator 279

Bellator MMA

Mistrzowskie starcia w karcie kwietniowej gali.

Organizacja Bellator powróci do eventów na Hawajach serwując gale w dniach 22 oraz 23 kwietnia.

W walce wieczoru gali Bellator 279 Cris Cyborg (25-2 1 NC, 6-1 w UFC) podejmie Arlene Blencowe (15-8) w rewanżowym pojedynku, którego stawką będzie pas dywizji piórkowej. Z kolei w co-main evencie gali, Sergio Pettis (22-5, 9-5 w UFC) stanie do obrony pasa dywizji koguciej mierząc się z Raufeonem Stotsem (17-1). Będzie to pojedynek pierwszej rundy zmagań w turnieju kategorii 135 funtów.

Cyborg zadebiutowała w okrągłej klatce w styczniu 2020r. i od razu dostała szansę zdobycia mistrzowskiego pasa, zdobyła go nokautując Julię Budd w IV rundzie. Następnie Brazylijka trzykrotnie obroniła tytuł odprawiając Blencowe, Leslie Smith i Sinead Kavanagh.

Od czasu porażki poniesionej w starciu z Cyborg, Blencowe wygrała dwa pojedynki. Arlene znokautowała Dayanę Silvę i wypunktowała Pam Sorenson.

Pettis wygrał w organizacji Bellator już cztery starcia. W maju zeszłego roku Sergio wypunktował Juana Archuletę i zdobył pas wagi koguciej. W pierwszej obronie pasa Amerykanin miał spore problemy z Kyojim Horiguchim, ale ostatecznie zwyciężył przez efektowny nokaut w IV rundzie.

Stots powróci do rywalizacji po świetnym występie w starciu z Magomedem Magomedovem, którego w sierpniu pewnie pokonał na punkty. Dla 33-latka była ta piąta wygrana w klatce Bellatora, wcześniej Amerykanin pokonał m.in. Josha Hilla i Keitha Lee.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *