Cris Cyborg uniknie konsekwencji za bójkę z Angelą Maganą z ubiegłego roku

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrzyni wagi piórkowej UFC, Cris Cyborg została oczyszczona z zarzutu o naruszeniu nietykalności osobistej wobec Angeli Magany.

Cyborg postawiono zarzut naruszenia nietykalności po tym jak w ubiegłym roku w Las Vegas doszło między nią a Maganą do przepychanki podczas spotkania i konfrontacji twarzą w twarz. Reakcja Justino była skutkiem wielu uszczypliwych i nierzadko obraźliwych wpisów pod jej adresem autorstwa Magany w mediach społecznościowych.

Ostatecznie Cyborg poddała się karze jaką było wpłacenie grzywny i ukończenie kursu panowania nad gniewem i agresją, aby uniknąć wniesienia przeciwko niej pozwu.

Cris Cyborg umieściła w czwartek na swojej stronie informację dotyczącą tej sprawy:

„Całe doświadczenie było okazją do nauki. Po ukończeniu mojego kursu panowania nad złością czuję, że zdobyłam dodatkowe narzędzia, które pomogą mi podejmować lepsze decyzje dotyczące radzenia sobie z negatywnymi skutkami zastraszania i nękania w sieci lub w miejscu pracy.

Cieszę się, że mogę wyjść z takim doświadczeniem i już rozpoczęłam tworzenie krajowego programu przeciwdziałania nękaniu, który – mam nadzieję – pomoże innym w radzeniu sobie z podobnymi przykładami nękania internetowego, jednocześnie wzmacniając ich pewność siebie.”

W ramach porozumienia w sprawie, Cyborg była również zobowiązana do unikania podobnych sytuacji, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie jej groziło oskarżenie i wyrok więzienia.

Jeśli chodzi o Angelę Maganę, została ona zwolniona z UFC po ostatniej porażce z Amandą Cooper na gali UFC 218 w grudniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.