Cris Cyborg skarży się na zbyt niskie zarobki w UFC

Buda Mendes/Getty Images

Mistrzyni wagi piórkowej UFC Cris Cyborg Justino wypowiada się w ostatnim czasie dosyć krytycznie wobec organizacji i jej podejścia w stosunku do jej osoby.

Po tym jak w ostatnim czasie Justino poinformowała, że zrywa rozmowy z UFC w sprawie walki z Holly Holm ze względu na bardzo słabą ofertę, teraz Cyborg skarży się na ogólne zarobki.

Cris Justino jest jedną z najlepszych zawodniczek MMA, a na pewno najbardziej dominującą i niebezpieczną rywalką. Po ostatniej walce z Tonyą Evinger wywalczyła tytuł mistrzyni wagi piórkowej i dlatego można ją zrozumieć kiedy skarży się, ze w negocjacjach w sprawie walki z byłą mistrzynią wagi koguciej Holly Holm zaproponowano jej mniejsze pieniądze niż za walkę z Evinger.

Justino poszukała kilku informacji i dowiedziała się, że zarówno Holly Holm jak i Miesha Tate, czyli dwie byłe mistrzynie wagi koguciej miały zapisane w kontrakcie podstawę w wysokości 500 000 dolarów. Cris Cyborg jako mistrzyni wagi piórkowej również chce otrzymywać takie wynagrodzenie.

„Tylko po czterech walkach w UFC, Holly Holm zarobiła w walce w obronie pasa gwarantowane 500 tys. Ja mam za sobą sześć walk i mam przed sobą obronę tytułu.

Po ośmiu walkach w UFC, Miesha Tate zarobiła za obronę pasa 500 tys. w podstawie kontraktu. Moja kolejna walka będzie siódmą w kontrakcie z UFC i obroną mistrzowskiego pasa.”

Największy problem może leżeć w tym, że UFC musi szukać zawodniczek dla Justino, które będą chciały walczyć z nią w jej kategorii, kategorii cierpiącej na niedobór zawodniczek mogących być rywalkami Brazylijki.

2 thoughts on “Cris Cyborg skarży się na zbyt niskie zarobki w UFC

  1. Taki sam problem, jak z Demetriusem. Waga meska chlopcow i waga mutantow u kobiet nie sa zbyt popularne, bo odbiegaja troche od warunkow fizycznych przecietnych ludzi. Za tym idzie tez mniejsza liczba zawodnikow, jak i ich poziom. Polowa z nich nie radzila sobie w popularniejszych kategoriach i dlatego sie zdecydowala na drastyczne ciecie/robienie wagi. Dominacja w takich kategoriach malo kogo obchodzi. Stad nizsze gaze mistrzow, niz nawet top5 z innych wag.

  2. Jaro82 wysokości wypłat uzależnione są zdecydowanie bardziej od wielu czynników nie tylko takich jak ty wymieniłeś. Duże ma znaczenie kto i jak negocjuje generalnie od 3 lat wzrosły niemal 50% średnio i to boli nie dziw się jeżeli jesteś dominatorem i zarabiasz tyle co dobry zawodnik ))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.