Cris Cyborg o walce z Amandą Nunes: Ona ma słabe punkty, które zamierzam wykorzystać

Mike Roach & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

W co-main evencie gali UFC 232 dojdzie do super walki między dwoma mistrzyniami, mistrzynią wagi piórkowej Cris Cyborg Justino a mistrzynią wagi koguciej Amandą The Lioness Nunes. Nunes chce zostać pierwszą mistrzynią dwóch dywizji. Jest to walka o którą od dawna zabiega także Justino.

„Prosiłam o tę walkę od czasu, gdy [Nunes] zaczęła udzielać wywiadów, mówiąc, że chce ze mną walczyć” – powiedziała Cyborg w rozmowie z FloCombat. „To będzie wielka walka. Nunes to czarny pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu, który wygrywał z Mieshą Tate i Rondą Rousey, więc ma doświadczenie w walce na największych galach.”

Obydwie zawodniczki zapracowały na swoje miano mistrzyń dominując swoje dywizje i pokonując kolejne rywalki.

„Miałam w swojej karierze dużo wielkich momentów. Zdobycie pierwszego tytułu mistrzyni świata w WMMA (kobiecym MMA), zdobycie pasa wagi piórkowej Invicta FC, dwie epickie walki w Brazylii w wadze 140 funtów oraz moja walka z Holly Holm za którą dostałam bonus za występ wieczoru to przykłady wielkich walk i nie sądzę, aby którekolwiek z nich były większe od siebie.”

Kiedy walka z Nunes została w końcu zapowiedziana, Cyborg ma wiele powodów, aby być pewną siebie, a jednym z nich są problemy cardio, za które wielu krytykowało Nunes przez całą jej karierę:

„Amanda przegrała pięć z ośmiu rund w walce z Valentiną, a Shevchenko walczy teraz w wadze 125 funtów. W walce z mniejszym zawodniczkami, Nunes miała problemy z kondycją.”

Cyborg wierzy również, że dziury i luki w taktyce, które Nunes wcześniej prezentowała, mogą być w każdej chwili ponownie wykorzystane przez mistrzynię wagi piórkowej w dowolnym momencie, który ona wybierze:

„Każda walka jest inna i nie zaglądam zbytnio do starych materiałów filmowych, ale widziałem błędy w jej walkach z Sarah D’Alelio i Alexis Davis, które nadal popełnia, mimo że wygrała te walki.

Wszyscy wiedzą, że mój plan walki to dążenie do KO, ale Nunes przegrała cztery walki i do wszystkich z nich doprowadziły błędy popełnione w parterze. Nunes jest atletyczna, ale będę w dobrej formie i zamierzam utrzymać tempo.

Będę wywierała presję i jeśli uda mi się wygrać walkę przez poddanie lub po ciosach, będę starała się zakończyć walkę w każdym momencie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *