Cris Cyborg nie jest zaskoczona zestawieniem Holm vs Anderson na UFC 225, ale cieszy się z debiutu Australijki w UFC

Ogłoszono, że na gali UFC 225 odbędzie się walka kobiet w wadze piórkowej między byłą mistrzynią UFC w wadze koguciej Holly Holm a byłą mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson. Mistrzyni wagi piórkowej UFC Cris Justino zabrała głos w tej sprawie.

Takie zestawienie może być sporym zaskoczeniem biorąc pod uwagę to, że w dywizji piórkowej nie ma zbyt wiele zawodniczek i to w dodatku takich, które mogłyby zagrozić mistrzyni Cris „Cyborg”, a przecież Megan Anderson była już zestawiana do walki z Justino na galę UFC 214, ale z powodu problemów osobistych Australijka musiała się wycofać. Teraz okazało się, że jej pierwsza walka w UFC odbędzie się nie z Cyborgiem lecz z Holly Holm, która przegrała pojedynek z Justino na gali UFC 219.

W rozmowie z Amy Kaplan z Fansided, Cris Cyborg wypowiedziała się na temat tego pojedynku, ale nie była zaskoczona decyzją UFC. Justino stwierdziła, że nie jest pewna, czy decyzja ta była słuszna.

„Nie jestem zaskoczona. Powiedziałam już kilka miesięcy temu, że tak się stanie. Tak działa UFC, pretendentka numer jeden zmierzy się z kimś, kogo już pokonałam.”

Oprócz tego, że zdaniem Justino, Megan Anderson jest pretendentką numer jeden w dywizji piórkowej, Brazylijka uważa, że Holly Holm powinna stoczyć i wygrać kilka walk zanim dostanie szansę na walkę o pas.

„UFC wie, że Holly potrzebuje kilku zwycięstw, abyśmy mogły znowu stanąć do walki w rewanżu. W tej chwili jej rekord wygląda okropnie. Ona ma ujemny bilans z ostatnich walk.”

Jeśli chodzi o debiut Megan Anderson w UFC, to Cris Cyborg jest nim bardzo podekscytowana, ponieważ jest to krok w stronę walki między Justino i Anderson o której Brazylijka mówi już od dawna.

„Walka z Megan będzie świetna. Megan jest dużą dziewczyną i zrobi wszystko, co w jej mocy w pierwszej walce w UFC. Jestem podekscytowana tym, że będzie to pierwsza walka w wadze 145 funtów bez pasa.”

Cris Cyborg zdobyła tytuł mistrzyni wagi piórkowej UFC w lipcu 2017 roku po pokonaniu przez TKO Tonyę Evinger. Od tamtej pory Cyborg obroniła pas dwukrotnie w zwycięskich pojedynkach z Holly Holm przez jednogłośną decyzję i przez TKO z Yaną Kunitskayą.

One thought on “Cris Cyborg nie jest zaskoczona zestawieniem Holm vs Anderson na UFC 225, ale cieszy się z debiutu Australijki w UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *